Kotwica Kołobrzeg lepsza od Jeziora Tarnobrzeg [film, zdjęcia]

Grzegorz Arabas (z piłką) poprowadził Kotwicę do czwartego zwycięstwa w tym sezonie. Jacek Wójcik
Koszykarze Kotwicy Kołobrzeg zrewanżowali się drużynie z Tarnobrzegu i z nawiązką odrobili stratę z pierwszego, przegranego na wyjeździe meczu.
Kotwica Kołobrzeg - Jezioro Tarnobrzeg 86:77

Pierwsza połowa meczu w hali Milenium rozgrywana była pod dyktando gospodarzy. Kotwica imponowała skutecznością (prawie 67 proc. z gry) i zespołowością (15 asyst przy zaledwie 5 gości). Koncertowo podopieczni Tomasza Mrożka zagrali szczególnie w drugiej kwarcie, w której rozbili Jezioro 30:16. W zespole gości zagrożeniem był tylko Jakub Dłoniak, który uzbierał aż 17 punktów.

Pierwsze 20 minut meczu, wygrane przez Kotwicę 54:37 nie przesądziło jednak o wyniku. Po zmianie stron przyjezdny zespół zagrał bardziej agresywnie i trzecią kwartę wygrał różnicą 14 punktów. Gdyby gracze Jeziora nie pudłowali seryjnie rzutów osobistych (w całym meczu 13 celnych na 24 oddane z czego Xavier Alexander 3/11), mogli po 30 minutach prowadzić.

Kotwica otrząsnęła się w czwartej kwarcie. Mimo, że goście na jej początku zbliżyli się na zaledwie 1 punkt (65:64), kołobrzeżanie zdołali odeprzeć ich ataki. Skuteczna gra Seana Mosley'a (7 z 15 pkt w IV kwarcie) i przede wszystkim świetnie dysponowanego Grzegorza Arabasa (24 pkt, 9 zbiórek), pozwoliły Kotwicy przerwać serię czterech porażek i opuścić ostatnie miejsce w tabeli. Udało się też odrobić straty do Jeziora z pierwszego meczu (w 1. rundzie Kotwica przegrała w Tarnobrzegu 90:94).

Kotwica Kołobrzeg - Jezioro Tarnobrzeg 86:77 (24:21, 30:16, 11:25, 21:15)

Kotwica Kołobrzeg: Grzegorz Arabas 24, Demetrius Brown 17, Sean Mosley 14, Piotr Niedźwiedzki 10, Rafał Rajewicz 7, Francis Han 5, Jarosław Zyskowski 4, Corey Jefferson 3, Wojciech Złoty 2.

Jezioro Tarnobrzeg: Jakub Dłoniak 24, Xavier Alexander 16, Christopher Long 9, Dawid Przybyszewski 9, Daniel Wall 8, Nicchaeus Doaks 5, J.T. Tiller 4, Jakub Patoka 2.