Kotwica Kołobrzeg lepsza od Trefla Sopot

Na razie nikt w lidze nie potrafi zatrzymać Teda Scotta.
Na razie nikt w lidze nie potrafi zatrzymać Teda Scotta. Jacek Wójcik
W pierwszym w tym sezonie występie na swoim parkiecie Kotwica Kołobrzeg pokonała lidera Tauron Basket Ligi po 1. kolejce, Trefla Sopot 74:68.

W zespole kołobrzeskim kolejny strzelecki popis urządził sobie Ted Scott. Po 30 punktach w Poznaniu, tym razem zdobył aż 28 oczek.

Nie tylko punkty Scotta zadecydowały o wygranej zespołu trenera Dariusza Szczubiała. Ważna była postawa innych zawodników. Waleczność Łukasza Diduszki, skuteczna gra na tablicach Darrella Harrisa (11 zbiórek z 46 zespołu), czy ważne trójki Marko Djuricia w czwartej kwarcie.

Gospodarze w drugiej połowie zagrali z niesłychanym zaangażowaniem. W trzeciej kwarcie twardą obroną zastopowali zespół z Trójmiasta, pozwalając mu na zdobycie zaledwie 8 punktów. W końcowych minutach kołobrzeska publiczność na stojąco dziękowała zawodnikom za waleczność i cenną wygraną nad silnym rywalem.

Kotwica Kołobrzeg - Trefl Sopot 74:68 (20:23, 15:17, 17:8, 22:20)

Kotwica Kołobrzeg: Ted Scott 28, Darrell Harris 16, Anthony Fisher 10, Bartosz Sarzało 5, Marko Djurić 6, Tomasz Zabłocki 5, Dawid Bręk 4, Sławomir Sikora 0, Łukasz Diduszko 0.

Trefl Sopot: Filip Dylewicz 15, Dragan Ceranić 15, Giedrius Gustas 12, Marcin Stefański 8, Adam Waczyński 7, Lawrence Kinnard 4, Paweł Kikowski 3, Michał Hlebowicki 2, Sandis Buskevicius 2.