Kotwica Kołobrzeg pokonała Jarotę Jarocin i umocniła się na prowadzeniu

Piłkarze Kotwicy Kołobrzeg odnieśli zwycięstwo w 22. kolejce III ligi.
Piłkarze Kotwicy Kołobrzeg odnieśli zwycięstwo w 22. kolejce III ligi. Jacek Wójcik
Piłkarze Kotwicy Kołobrzeg odnieśli zwycięstwo w 22. kolejce III ligi i mają już 3 punkty przewagi nad drugim zespołem w tabeli.

Do meczu z Jarotą Jarocin, zespół trenera Dietmara Brehmera przystępował znając rezultat piątkowego meczu Olimpii Grudziądz (remis 0:0 z Sokołem Kleczew). Kołobrzeżanie wiedzieli, że pokonując Jarotę nie tylko obronią zdobyty tydzień wcześniej fotel lidera, ale powiększą przewagę nad Olimpią do 3 punktów.

Spotkanie od pierwszych minut toczyło się przy przewadze gospodarzy, których jednak zawodziła skuteczność. Dopiero w 55. minucie kołobrzeżanie przeprowadzili skuteczną akcję. Rozegranie Grzegorza Goncerza z Mateuszem Rościszewskim, zakończył celnym strzałem Leszek Jagodziński.

Wynik już się nie zmienił pomimo kolejnych sytuacji ze strony gospodarzy. W następnej kolejce Kotwicę czeka trudny, wyjazdowy mecz z trzecim w tabeli Sokołem Kleczew.

Kotwica Kołobrzeg Jarota Jarocin 1:0 (0:0)
1:0 Jagodziński (55.)
Kotwica: Pogorzelec - Sadzawicki, Obst, Kostkowski, Jakubov, Jagodziński (89. Grzelka), Piotr Łysiak, Graczyk (89. Kalupa), Rościszewski (73. Szygenda), Paweł Łysiak (73. Chromiński), Goncerz (64. Cempa).