Kotwica Kołobrzeg wygrywa w Stalowej Woli 79:71

Koszykarze Kotwicy Kołobrzeg są o krok od utrzymania w ekstraklasie po wyjazdowym zwycięstwie 79:71 nad Stalą Stalowa Wola. Wszystkie punkty dla Kotwicy zdobyło pięciu zawodników.

Po zwycięskiej pierwszej kwarcie, w dwóch kolejnych ton grze nadawali gospodarze. W 28. minucie Stal prowadziła 58:51, a po 30. minutach gry 60:57. Ostatnie 10. minut meczu należało do kołobrzeżan. Poprowadził ich świetnie dysponowany Omni Smith, który w tym fragmencie zdobył 10 ze swoich 16 punktów. Po 6 oczek w tej kwarcie zdobyli Adam Harrington i Łukasz Wichniarz.

Dwóch zawodników Kotwicy zakończyło mecz z podwójnymi zdobyczami. Smith miał 16 pkt i 10 zbiórek, a Darrell Harris 14 pkt i 16 zbiórek.

Stal Stalowa Wola - Kotwica Kołobrzeg 71:79 (14:17, 24:20, 22:20, 11:22)
Stal: Miszczuk 4, Partyka 0, Malczyk 2, Wołoszyn 15, Pydych 5, Godbold 20, Gabiński 8, Klima 3, Andrzejewski 14.
Kotwica: Smith 16, Diduszko 10, Bręk 0, Stelmach 0, Freeman 0, Harrington 23, Wichniarz 16, Harris 14.