Kotwica Kołobrzeg wygrywa w Szczecinie z Pogonią II

Piłka nożna/III liga. Udana inauguracja piłkarskiej wiosny dla Kotwicy.

Podopieczni trenera Sławomira Suchomskiego wypunktowali niżej notowanych gospodarzy w drugiej połowie, w meczu w ramach 19. kolejki rozgrywek. W rundzie jesiennej kołobrzeżanie również okazali się lepsi od rezerw szczecińskiej Pogoni.
Goście przeważali praktycznie przez całe spotkanie. W pierwszej połowie stworzyli sobie sporo groźnych okazji, ale żadna nie została wykorzystana. Za głowy piłkarze Kotwicy łapali się zwłaszcza po tym, jak Hugo Bartkowiak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Sygnał do ataku dał Gracjan Kuśmierek, który popisał się indywidualną akcją. Długo holował piłkę, na koniec uderzając ją pod poprzeczkę. Niedługo potem znów cieszyli się goście. Dawid Retlewski dostał podanie z lewej strony wzdłuż bramki i nie miał problemów, by umieścić futbolówkę w siatce z najbliższej odległości. Jakby problemów gospodarzy było mało, w 85. minucie jeden ze stoperów zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał zejść z boiska. To jeszcze bardziej rozpędziło ekipę Kotwicy, a podcięło skrzydła Pogoni. Najpierw więc kontrę wykończył Kuśmierek, a następnie, już w doliczonym czasie, wynik ustalił Michał Ciarkowski. Zrobił to z zimną krwią, najpierw "kładąc" obrońcę, a następnie wyczekując bramkarza, bez kłopotów trafiając do siatki.

- Przede wszystkim było widać na boisku różnicę doświadczenia - powiedział Artur Tłoczek z Kotwicy.

- Nasi zawodnicy na tle młodej Pogoni grali mądrze, z wyczuciem, bez pochopnych decyzji. Nie pamiętam, by na otwarcie rundy nasz zespół grał tak skutecznie. Drużyna jest dobrze przygotowana do tej rundy, oby dalej też szło to wszystko zgodnie z planem - podsumował.

Pogoń II Szczecin- Kotwica Kołobrzeg 0:4 (0:0)
0:1 Kuśmierek (61.), 0:2 Retlewski (63.), 0:3 Kuśmierek (88.), 0:4 Ciarkowski (90+1.).
Kotwica: Zacharski - Marszałek, Kieruzel, Szur, Gutowski (90. Kowalik), Trojanowski (59. Ciarkowski), Deja, Szynka (73. Wojtasiak), Kuśmierek, Bartkowiak, Retlewski (85. Wolny).

III liga: Kotwica Kołobrzeg - Polonia Środa Wlkp. 2:0 [ZDJĘCIA]