Kotwica Kołobrzeg została nowym liderem III ligi

Piłkarze Kotwicy Kołobrzeg wygrali na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz.
Piłkarze Kotwicy Kołobrzeg wygrali na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz. Tomasz Czachorowski
Trzecie zwycięstwo w trzecim meczu o punkty w 2022 roku, odnieśli piłkarze Kotwicy Kołobrzeg i zostali nowym liderem rozgrywek III ligi.

Kołobrzeski zespół zanotował piątą wygraną z rzędu, a w sumie niepokonany jest od ośmiu kolejek. W trzech wiosennych meczach nie stracił gola, a strzelił aż 8! Gdy Kotwica zaczynała mecz 21. kolejki, wydawało się, że Olimpia Grudziądz obroni fotel lidera. Prowadziła 1:0 w Jarocinie (mecz rozpoczął się o 1,5 godz. wcześniej niż ten w Bydgoszczy), ale w 77. min Jarota wyrównał. Do przeskoczenia rywala, podopieczni Dietmara Brehmera potrzebowali zwycięstwa z Zawiszą. I cel osiągnęli.

Kołobrzeżanie objęli prowadzenie w 24. minucie. Rzut rożny krótko rozegrali Paweł Łysiak i Piotr Łysiak. Ten ostatni z okolic narożnika pola karnego posłał piłkę do bramki gospodarzy. Na drugiego gola czekano do 54. min. Leszek Jagodziński popisał się świetnym uderzeniem w górny róg bramki, ustalając w ten sposób wynik spotkania. Pięć minut później bliski podwyższenia był Paweł Łysiak, który po dograniu Jagodzińskiego trafił w słupek.

Zawisza Bydgoszcz - Kotwica Kołobrzeg 0:2 (0:1)
0:1 Piotr Łysiak (24.), 0:2 Jagodziński (54.).
żk. Kostkowski,
Kotwica: Pogorzelec - Sadzawicki, Obst, Kostkowski, Jakubov, Graczyk, Piotr Łysiak, Jagodziński (78. Szygenda), Rościszewski (88. Grzelka), Paweł Łysiak (88. Maćkowski), Goncerz (71. Cempa).