KSKK Koszalin rozpoczął od zwycięstwa walkę o finały mistrzostw Polski [ZDJĘCIA]

Od piątku w koszalińskiej hali ZOS Gwardia rozgrywany jest turniej półfinałowy mistrzostw Polski do lat 13 w koszykówce dziewcząt. Udany początek zanotowały gospodynie turnieju, zawodniczki KSKK Koszalin.

W pierwszym występie zespół prowadzony przez trenera Przemysława Pacynko, pokonał Bryza GTK Kolbudy 63:47. Koszalinianki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie, zwyciężając w pierwszej kwarcie 22:9. W drugiej lepsze były rywalki (18:11) i przed drugą połową przewaga KSKK stopniała do 6 punktów.

Po zmianie stron Bryza zbliżyła się na 3 pkt, na co koszalinianki odpowiedziały serią 10:0 (49:36). Przed ostatnią kwartą było 49:39 dla KSKK. Rywalki jeszcze raz się poderwały i doszły na 43:49. Seria 13 punktów koszykarek KSKK ostatecznie przechyliła szalę na ich korzyść.

Skład i punkty KSKK: Eliza Janaczyk 26 (10 zbiórek), Olga Derlińska 11 (13 zbiórek), Aleksandra Woźniak 9 (12 zbiórek i 10 przechwytów), Adriana Kurenda 7, Weronika Ostaszewska 4, Milena Sysak 4, Martyna Łasecka 2, Maja Dziadul 0, Patrycja Gąsiorek 0, Maja Szewczyk 0.

W innym spotkaniu pierwszego dnia koszalińskiego turnieju, Lider Biofarm Swarzędz wygrał z MKS MOS Deichmann Wrocław 60:51.

W sobotę o godz. 11.00 koszykarki KSKK zmierzą się z MKS MOS Deichmann Wrocław, a o 13.30 Lider Biofarm zagra z Bryzą. Dokończenie turnieju w niedzielę. Jako pierwsze, o 10.00, zmierzą się koszykarki Bryzy i MKS MOS. Następnie o godz. 12.30 zagrają KSKK z Liderem. Jeżeli te zespoły z Koszalina i Swarzędza wygrają sobotnie mecze, to już przed ostatnim dniem rywalizacji będą miały zagwarantowany awans do finałów MP.