KTS Koszalinian zagrał w Niemczech i zdominował gospodarzy

17-osobowa reprezentacja tenisistów stołowych KTS Koszalinianin wyjechała na zaproszenie klubu TTSV90 Neubrandenburg do Niemiec na serię gier turniejowych w ramach majacej długą tradycję współpracy między tymi klubami.

- Od kilkudziesięciu lat ściśle współpracujemy z niemieckim Klubem - przyznał Mariusz Matejek, prezes KTS. - Wysłaliśmy do Neubrandenburga drużyny dzieci, amatorów i zawodników ligowych. Najpierw przeprowadziliśmy z niemieckimi przyjaciółmi wspólny trening, a następnie wzięliśmy udział w Międzynarodowym Turnieju, który koszalinianie zdominowali - dodał.

W kategorii A dzieci zwyciężył Stanisław Plust, drugie miejsce wywalczył zawodnik gospodarzy Rene Zanzig, a trzeci był Jakub Polańczyk. W kategorii B całe podium obsadzili zawodnicy KTS: 1. Joachim Niciejewski, 2. Daniel Czuczak, 3. Eugeniusz Biedziuk.
W turnieju seniorów kat. A triumfował Piotr Maślanka przed Frankiem Lehmanem, a na najniższym stopniu podium zmagania zakończył Mariusz Ryłów.

W turnieju kat. B zwyciężył Zbigniew Starzyński przed Ronny Weberem (TTSV90) i Mariuszem Kałuzińskim.
W ostatnim dniu pobytu rozegrano oficjalne mecze Neubrandenburg-Koszalin. W pojedynku drużyn dzieci Koszalin I w składzie S. Plust, J. Polańczyk, F. Stepuk pokonał Neubrandenburg I 8:2. W meczu dzieci Koszalin II (J. Niciejewski, D. Czuczak oraz E. Biedziuk) pokonał Neubrandenburg II 8:2.

W pojedynku seniorów Koszalin I (Mariusz Matejek, Władysław Zbylut, Mariusz Ryłów, Grzegorz Bilecki i Krzysztof Kwaśnicki) po zaciętym meczu wygrał z Neubrandenburg I 10:8. W spotkaniu seniorów Koszalin II (Paulina Mielewczyk, Zbigniew Starzyński, Robert Niciejewski, Mirosław Mikołajczyk, Mariusz Kałuziński, Henryk Gaweł) - Neubrandenburg II również zwyciężyli koszalinianie 10:8.