KU AZS Politechnika Koszalińska - SPR Pogoń Baltica Szczecin 25:19 (14:11) [zdjęcia]

archiwum
Twarda, nieustępliwa obrona, skuteczność w ataku i piękne interwencje Szywerskiej w bramce poprowadziły Politechnikę do pierwszego zwycięstwa! archiwum
AZS Politechnika Koszalińska - Pogoń Baltica Szczecin 25:19

Politechnika kontrolowała grę od pierwszej sekundy meczu. Bramki Odrowskiej i Matuszczyk pozwoliły akademiczkom objąć czterobramkowe prowadzenie już po 7 minutach spotkaniach. W grze koszalinianek było widać wielką determinację, do nieustępliwej i twardej gry. Obrona Politechniki była dzisiaj dla zawodniczek szczecińskiej Pogoni, bardzo trudna do sforsowania. Swój pierwszy rzut na bramkę Szywerskiej szczecinianki oddały dopiero w 5 minucie meczu - obroniony przez Szywerską, która rozegrała dzisiaj znakomite spotkanie.
Jeżeli już w jakimś momencie udało się sforsować Pogoni Baltica Szczecin koszalińską obroną, to na przeszkodzie stawała właśnie Sołomija Szywerska. Koszalińska bramkarka broniła nawet akcje sam na sam i tym samym dodawała energii i mocy swoim koleżankom na boisku.

Politechnika po wypracowaniu przewagi miała komfort kontroli przebiegu meczu. Szczecinianki tylko raz zbliżyły się do Politechniki. W 18 minucie po serii bramek najskuteczniejszej zawodniczki Pogoni - Agaty Cebuli i trafieniu Natalii Kuryanovich, na tablicy widniał wynik 8:6. Joanna Chmiel oraz Sylwia Matuszczyk zwiększyły jednak przewagę akademiczek i na przerwę schodziły przy prowadzeniu 14:11.

Drugie 30 minut do dalsza konsekwentna gra koszalinianek i ambitna choć nieskuteczna choć ambitna pogoń Pogoni. Akademiczki weszły bardzo zmotywowane na parkiet po przerwie i w 39 minucie po serii 5 bramek, prowadziły 19:12. 7 bramkowej przewagi nie oddały już do końcowej syreny. Duet trenerski Dworaczyk- Szafulski pozwolił w samej końcówce na zmiany i na boisku mogliśmy m.in zobaczyć Paulinę Gajdzis, Agnieszkę Piechnik (która chwilę po wejściu pokazała że nie ustępuję umiejętnościom Szywerskiej, broniąc trudny rzut zawodniczki Pogoni) oraz po ponad roczne przerwie, wracającą po urlopie macierzyńskim - Iwonę Szafulską.

Tym samym Politechnika zrobiła pierwszy krok ku półfinałowi PGNiG Superligi Kobiet w sezonie 2012/2013, stawiając tym samym zespół swoich koleżanek ze stolicy województwa zachodniopomorskiego w trudnej sytuacji przed środowym drugim meczem w Szczecinie.

W drugiej połowie kontuzji kolana nabawiła się niestety Tatiana Bilenia i musiała opuścić boisku. Jutrzejsze badania wykażą stopień kontuzji.

Mecz w Koszalinie obejrzało 2250 kibiców, w tym około 70 kibiców ze Szczecina. Dopingując żywiołowo przez całe spotkanie swoje zawodniczki. Dodali oni wiele kolorytu i stworzyli wspólnie sportowe święto w Koszalinie!

Politechnika: Szywerska, Piechnik - Lisewska 5, Matuszczyk 5, Chmiel 4, Odrowska 4, Dworaczyk 2, Muchocka 2, Bilenia 1, Kobyłecka 1, Koprowska 1, Gajdzis, Łach, Nowicka, Szafulska.
Kary: Kobyłecka, Matuszczyk - 2x2min, Dworaczyk 2min

Pogoń Baltica: Płaczek, Adamska - Cebula 7, Kuryanovich 6, Huczko 3, Yaschczuk 1, Sabała 1, Stachowska 1, Głowińska, Ivanova, Jakubowska, Kucharska, Pasternak, Piatrova, Piontke.

Kary: Huczko, Yaschczuk, Ivanova- po 2min