Lanzer ze srebrem

kmb
archiwum
Podczas Otwartych mistrzostw Europy w wyciskaniu sztangi leżąc z dobrej strony pokazali się niepełnosprawni zawodnicy Startu Koszalin. W węgierskim Eger w czołówce znalazła się dwójka podopiecznych Aleksandra Popławskiego i Ryszarda Fornalczyka.

Grzegorz Lanzer, w kat. 65 kg, zajął 2. miejsce, podnosząc 178 kilogramów. Celował przy tym w 185 kg, ale spalił próbę. W klasyfikacji open Lanzer uplasował się na 5. pozycji. W kategorii wagowej 88 kg junior Tomasz Majewski podniósł 155 kg, co dało mu 10. miejsce.

- Wyniki chłopaków były całkiem niezłe, ale jednak niedosyt pozostaje - ocenił trener Popławski. - Na treningach wyciskają więcej. Do tego na tych mistrzostwach sędziowie byli bardzo rygorystyczni i nie można było sobie pozwolić choćby na minimalny błąd, bo od razu oceniali próbę jako nieudaną - dodał.

Wynik Lanzera nie pozwolił mu niestety uzyskać kwalifikacji olimpijskiej do przyszłorocznych igrzysk w Rio de Janeiro. Dopiero podniesienie 185 kg - co jest jak najbardziej w zasięgu koszalinianina - dałoby mu promocję na paraolimpiadę. W marcu w Malezji ma odbyć się turniej kontynentalny, w którym Lanzer będzie miał szansę wywalczyć przepustkę do Rio.