Łatwa przeprawa na początek. Kotwica gromi Pogoń

Jakub Poznański trafił pierwszego gola dla Kotwicy, z rzutu karnego.
Jakub Poznański trafił pierwszego gola dla Kotwicy, z rzutu karnego. Jacek Wójcik
Piłka nożna/Puchar Polski. Kotwica Kołobrzeg w pewnym stylu pokonała na wyjeździe Pogoń Lębork w meczu w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski.

Świeżo upieczony III-ligowiec przed własną publicznością nie był równorzędnym rywalem dla wyżej notowanych kołobrzeżan. Ci z kolejnymi minutami zyskiwali coraz większą kontrolę nad wydarzeniami na boisku, by ostatecznie zaaplikować rywalom aż sześć bramek.

Wynik otworzył nie kto inny, jak najskuteczniejszy zawodnik Kotwicy z ostatnich dwóch sezonów, czyli defensor Jakub Poznański. Ten wykorzystał rzut karny po faulu na Korneliuszu Sochaniu. Jeszcze przed przerwą rezultat podwyższył Mateusz Świechowski. Po zmianie stron przewaga podopiecznych Piotra Tworka tylko wzrosła. Kolejne trafienie dołożył po przerwie nowy nabytek ekipy z Kołobrzegu, 19-letni Karol Żmijewski (ma za sobą debiut w ekstraklasie w barwach Zagłębia Lubin). Popisał się przy tym precyzyjnym trafieniem z około 20 metrów. A kolejne minuty to już show jednego zawodnika, Karola Zielińskiego. 20-letni napastnik zaaplikował przeciwnikom klasycznego hat-tricka, a wynik spotkania ustalił już w doliczonym czasie.
Gospodarzy stać było jedynie, w pierwszej części meczu, na stworzenie dwóch dogodnych okazji strzeleckich, ale do siatki nic nie wpadło.

Już w najbliższy weekend, w dniach 23-24 lipca (dokładny termin spotkania sprecyzowany zostanie w najbliższych dniach), Kotwica Kołobrzeg podejmie Chojniczankę Chojnice w meczu w ramach 1. Rundy Pucharu Polski.

Pogoń Lębork – Kotwica Kołobrzeg 0:6 (0:2)
0:1 Poznański (38. z karnego), 0:2 Świechowski (45.), 0:3 Żmijewski (55.), 0:4, 0:5, 0:6 Zieliński, (69., 85. i 90+2.).
Żółte kartki: Kacprzycki, Poznański (Kotwica).
Kotwica: Błąkała - Chouwer, Poznański, Jagiełło, Szywacz, Kacprzycki (60. Paprocki), Załęcki, Sochań, Świechowski (71. Michurski), Żmijewski (68. Rydzak), Zieliński.