Mateusz Pietras
Hubert Hurkacz (11.ATP) pokonał Hiszpana Roberto Bautistę-Aguta (66. ATP) 6:3, 6:2 w drugiej rundzie turnieju ATP 1000 w Paryżu. Stawką meczu była nie tylko jest kolejna runda, ale również punkty rankingowe. W rankingu ATP Race zajmuje dziewiąte miejsce. Polak po raz piąty występuje na kortach twardych w Paryżu. Dwa lata wcześniej doszedł do półfinału imprezy. W następnym spotkaniu zmierzy się z Norwegiem Casperem Ruudem (8. ATP) lub Argentyńczykiem Francisco Cerundolo (21. ATP).

Niewygodny rywal dla Polaka

Dziś Hubert Hurkacz (11. ATP) wystąpił w drugiej rundzie Rolex Paris Masters, a jego rywalem był Hiszpan Roberto Bautista-Agut (66. ATP). Na inauguracje Polak po raz drugi w przeciągu kilku tygodniu pokonał Amerykanina Sebastiana Kordę (6:3, 6:7, 6:3). Nie tak dawno tenisiści pojedynkowali się w Szanghaju (ranga 1000). Polak w Paryżu raz został przełamany przez Jankesa. Mecz trwał godzinę i siedemnaście minut.

Zaś 34-letni dzisiejszy rywal wygrał z Czechem Jirim Lehecką 6:4, 6:2.

W karierze Polak i Hiszpan mierzyli się ze sobą czterokrotnie. Więcej razy zwycięsko opuszczał kort jedenastokrotny zwycięzca turniejów ATP Agut - trzy. Wrocławianin raz znalazł sposób na byłą dziewiątkę światowego tenisa. Po raz ostatni grali razem w tym roku. W Rotterdamie lepszy okazał się Hurkacz. W trzysetowym pojedynku doszło, aż do dwóch tie-breaków. Zwycięstwo przerwało nieszczęsną serię z hiszpańskim rywalem, która rozpoczęła się w prestiżowym turnieju w Cincinnati (ranga 1000). Cztery lata temu Bautuista-Agut wygrał w dwóch setach. Potem triumfował nad Polakiem w Kolonii i Sydney.

Łatwo, szybko i przyjemnie?

Od stanu 2:1 w pierwszej partii, Polak nie oddał prowadzenia do końca. Utrata serwisu przez Hiszpana nastąpiła w gemie numer cztery. Triumfator dwóch turniejów rangi Masters 1000 zachowywał się bezbłędnie we własnym polu serwisowym. Polak wykorzystał pierwszą piłkę setową i objął prowadzenie w meczu, którego nie wypuścił. Dryga partia trwała zaledwie dwadzieścia cztery minuty, a tenisiści błyskawicznie wygrywali własne podania. Punktem kulminacyjnym meczu został gem numer siedem, w której były półfinalista Wimbledonu Agut został przełamany przez wrocławianina. Ostatniego gema w meczu ''Hubi'' zwyciężył ,,na sucho'' pieczętując awans do trzeciej rundy Rolex Paris Masters.

Z każdym zwycięskim spotkaniem Biało-Czerwony przybliża się do drugiego w karierze ATP Finals.

W kolejnej rundzie zagra ze zwycięzcą meczu Casper Ruud - Francisco Cerundolo.