0 1 połowa

Śląsk Wrocław

1

1 1 połowa

• Bardzo dobre widowisko jak na Ekstraklasę, dużo działo się pod obiema bramkami i do tego bardzo ładne gole.

• Koniec meczu! Lechia Gdańsk dzieli się punktem z Śląskiem Wrocław. Na bramkę Przemysława Płachety z 38. minuty po zmianie stron odpowiedział Sławomir Peszko.

• Rafał Wolski obija poprzeczkę! Niewiele brakowało, by zmieścił piłkę w siatce!

• Czas ucieka, a w środku pola chaos. Nie pomaga on żadnej ze stron, które chcą dzisiaj wygrać.

• Tomasz Musiał dolicza 4 minuty do drugiej odsłony. Która ze stron pokusi się o komplet punktów?

• Przemysław Płacheta kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Mateusz Hołownia.

• Żółta kartka również na koncie Krzysztofa Mączyńskiego

• Rafał Wolski centruje w "szesnastkę" z rzutu wolnego. Śląsk radzi sobie, a na dodatek faulował Michał Nalepa.

• "Żółtko" na koncie Karola Fili.

• ,,, a w Śląsku za Mateusza Cholewiaka pojawia się Michał Chrapek.

• Maciej Gajos zmienia Sławomira Peszko...

• Wrocławianie radzą sobie z dośrodkowaniem z rzutu rożnego

• Matus Putnocky ratuje kolegów przed utratą gola! W kapitalny sposób broni strzał Flavio Paixao z pola karnego, który popisał się świetnym wyszkoleniem technicznym, podrzucając sobie piłkę i uderzający z "wywrotki"!

• I pierwsza akcja Żarko Udovicicia przerwana faulem na lewej strony. Rzut wolny dla gdańszczan blisko pola karnego.

• Żarko Udovicić po pauzie za czerwoną kartkę wraca do Ekstraklasy. Zastępuje Lukasa Haraslina.

• Solowa akcja Przemysława Płąchety. Przedarł się niemal do linii końcowej i "posadził" Karola Filę na murawie, po czym wrzucił w pole karne nie w tempo do Daniela Szczepana.

• Sławomir Peszko powalił w kole środkowym Jakuba Łabojko. Żółta kartka.

• Jeszcze jedna żółta kartka. Tym razem upomniany Flavio Paixao za uderzenie łokciem rywala w walce o górną piłkę.

• Miękkie dośrodkowanie w pole karne Lechii. Gdańszczanie radzą sobie bez problemu.

• Żółta kartka da Jarosława Kubickiego za faul na rozpędzonym Przemysławie Płachecie.

• Przerwa w grze. Głowami zderzyli się Wojciech Golla i Sławomir Peszko. Obaj padli na murawę, ale bardziej ucierpiał skrzydłowy Lechii. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Dalekie podanie do Daniela Szczepana, który głową zgrywa do Mateusza Cholewiaka. Ten wystawia piłkę na 25. metrze Robertowi Pichowi, którego mocne uderzenie z trudem paruje do boku Dusan Kuciak!

• Flavio Paixao ruszył do piłki zagranej w pole karne Śląska. O ułamek sekundy szybszy od niego był Matus Putnocky.

• Jarosław Kubicki chciał zagrać diagonalnie na lewą stronę do szeroko ustawionego Lukasa Haraslina. Pomysł dobry, wykonanie - nie. Za dużo siły.

• Ale wcześniej zmiana w ekipie gości. Daniel Szczepan w miejsce Erika Esposito.

• W odpowiedzi Śląsk. Piłka po zablokowanym strzale z dystansu wychodzi na rzut rożny.

• Gospodarze poczuli krew! Kolejną groźną akcję przerywa jednak gwizdek sędziego. Na spalonym Sławomir Peszko.

• Zabójcza kontra piłkarzy Piotra Stokowca przynosi wyrównanie! Lukas Haraslin pognał środkiem boiska i przed polem karnym podaje na prawą stronę do Sławomira Peszko. Ten w stylu Arjena Robbena "złamał" akcję do środka "szesnastki", po czym huknął nie do obrony!

• REMIS W GDAŃSKU! SŁAWOMIR PESZKO!!!

• Próba ostrzeliwania bramki Śląska przez Sławomira Peszko i Luakasa Haraslina. Za pierwszym razem wrocławianie zdołali zablokować, a za drugim - piłkę łapie Matus Putnocky.

• Soczyste uderzenie Krzysztofa Mączyńskiego obok muru. Dusan Kuciak pewnie piąstkuje!

• Daniel Łukasik fauluje ok. 25 metrów od własnej bramki. Może być groźnie pod bramką Dusana Kuciaka.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Rafał Wolski będzie grać za Patryka Lipskiego.

• Wracamy do Gdańska, gdzie kończy się przerwa w meczu Lechia - Śląsk. Po pierwszej połowie prowadzą goście po bramce Przemysława Płąchety. Co nas czeka po zmianie stron/

• +1' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Przemysława Płachety Śląsk prowadzi w Gdańsku z Lechią (1:0)).

• Kolejna próba z dystansu, tym razem Jarosława Kubickiego. Efekt? Mniej słów, mniej szkód.

• Nerwowo zrobiło się w szeregach piłkarzy Piotra Stokowca. Filip Mladenović podłączył się do akcji ofensywnej i nastrzelił Lukasa Haraslina. Piłka wychodzi poza linię końcowa.

• Gospodarze dążą do szybkiego wyrównania. Centra z narożnika została wybita z "szesnastki", a "świecę" Sławomira Peszko "zgasił" Matus Putnocky.

• Po przechwycie Jakuba Łabojko Mateusz Cholewiak biegnie z piłkę wzdłuż linii pola karnego i podaje do niepilnowanego Przemysława Płachety. Ten płaskim, mierzonym uderzeniem z ok. 20 metrów umieszcza piłkę w siatce tuż przy prawym słupku! Wyciągnięty jak struna Dusan Kuciak był bezradny!

• GOL DLA ŚLĄSKA! PRZEMYSŁAW PŁACHETA!!!

• Matus Putnocky bez wysiłku broni uderzenie Lukasa Haraslina z dystansu.

• Patryk Lipski pokusił się o strzał z półwoleja i niewiele brakowało, by wpisał się na listę strzelców! Piłka w nieznacznej odległości minęła bramkę gości!

• ... wrzutka i zgranie Przemysława Płachety do nikogo.

• Solowa akcja Erika Esposito przynosi korner z lewej strony. Krzysztof Mączyński ustawia piłkę w w narożniku...

• Dzisiaj okazja do przełamania

• Sławomir Peszko "szukał" prostopadłym podaniem Flavio Paixao w polu karnym Śląska. Może go znalazł, ale podanie okazało się niedokładne.

• Teraz z przodu pokazał się Mateusz Cholewiak. Tym uderzeniem nie zdołał przyczynić się do szybszego bicia serca Dusana Kuciaka.

• Flaxio Paixao przejmuje na 6. metrze i naciskany przez bramkarza i Wojciecha Gollę nie miał miejsca do oddania strzału. Niewiele brakowało, by Portugalczyk wykorzystałby złe zgranie Mateusza Cholewiaka.

• Obrona Śląska radzi sobie z dośrodkowaniem z narożnika boiska. Niebezpieczeństwo zażegnane.

• Bardzo dobra dwójkowa akcja Karola Fili ze Sławomirem Peszko na prawej stronie zakończona centrą na dalszy słupek. Tam pojawił się Filip Mladenović, który w okolicach narożnika pola bramkowego "nawinął" rywala i uderzył na bramkę. Matus Putnocky przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Lukas Haraslin przedarł się lewym skrzydłem. Wybiciem piłki poza linię końcową ratują się goście.

• Przyda się wsparcie kibiców

• Robert Pich idealnie powtórzył swój strzał z 17. minuty. Łącznie z odległością od bramki zarówno strzału, jak i odległości piłki od bramki.

• Flavio Paixao przydał się teraz we własnym polu karnym. Po profesorsku odebrał piłkę Erikowi Esposito.

• Płaski strzał Roberta Picha zza "szesnastki" o metr mija lewy słupek bramki gospodarzy.

• Przerwa w grze. Urazu nabawił się jeden z zawodników Śląska. Konieczna jest pomoc sztabu medycznego, ale wydaje się, że zmiana nie będzie konieczna.

• Z pola karnego uderzał teraz Erik Exposito. Dusan Kuciak broni bez wysiłku.

• Akcja gdańszczan przynosi korner. Lukas Haraslin włożył za dużo siły w dośrodkowanie z narożnika...

• Sporo ciekawych akcji, ale brakuje decydującego, dobrego podania. Po zagraniu Jarosława Kubickiego piłkę przejmuje Matus Putnocky.

• W odpowiedzi bardzo dobre zagranie Dino Stigleca w pole karne, które mogło nawet przelobować Dusana Kuciaka. Ten wyciągnął się, ile mógł, i chwycił piłkę.

• Teraz z prawej strony centrował Sławomir Peszko. Zabrakło precyzji i od bramki grę wznawia Matus Putnocky.

• Daniel Łukasik uderza z ok. 25 metrów. Będąc na wprost bramki posłał piłkę kilka metrów obok lewego słupka.

• Na gwizdek Tomasza Musiała pierwsza połowa właśnie się rozpoczęła!

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Alomerović, Chrzanowski, Gajos, Makowski, Maloca, Udovicić, Egy Maulana Vikri, Wolski, Żukowski

• Ławka rezerwowych gości: Kajzer, Celeban, Chrapek, Dankowski, Gąska, Gołownia, Pawelec, Szczepan, Łyszczarz

• Lechia zdobyła w tym sezonie Superpuchar Polski, ale przegrała z Broendby IF w Lidze Europy. Rozgrywki ligowe podopieczni Piotra Stokowca nie rozpoczęli najlepiej. Z dwoma beniaminkami lechiści zdobyli tylko punkt.

• Trzynaście na piętnaście punktów możliwych, osiem strzelonych goli, ledwie trzy stracone. I dobra gra okraszona choćby takimi strzałami jak z Cracovią Mateusza Cholewiaka. Odrodzenie Śląska bez wątpienia robi wrażenie na fachowcach i wzbudza zazdrość wśród konkurentów. Dzisiaj jednak przed zespołem kolejny test - kto wie czy nie najtrudniejszy.

• Zdobywca Superpucharu i Pucharu Polski zagra z obecnym liderem PKO Ekstraklasy. Czy trzeba mówić więcej, aby zachęcić do śledzenia przebiegu meczu?

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław!