Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lecz się zdrowo: opiekuje się i wspiera

Ilona Stec [email protected]
Barbara Ponurko uważa, że w zawodzie pielęgniarki bardzo ważna jest empatia. – Pielęgniarka musi wczuć się w sytuację pacjentki i postępować wobec niej tak, jak sama chciałaby być traktowana.
Barbara Ponurko uważa, że w zawodzie pielęgniarki bardzo ważna jest empatia. – Pielęgniarka musi wczuć się w sytuację pacjentki i postępować wobec niej tak, jak sama chciałaby być traktowana. Fot. Radosław Brzostek
Barbara Ponurko, pielęgniarka ze Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, od kilku tygodni jest na pierwszym miejscu w naszym SMS-owym plebiscycie. Uwaga: jutro kończymy głosowanie!

Uwaga !!!!

Uwaga !!!!

Wszystkie informacje dotyczące plebiscytu oraz pełną listę zgłoszonych osób i placówek oraz wyniki głosowania www.gk24.pl/leczsiezglosem

"Mały pacjent - noworodek sam nie powie ile serdeczności, życzliwości i ciepła otrzymuje w pierwszych tak bardzo ważnych dniach swojego życia od pielęgniarek.

Szczególnie dziecko, które musi "pomieszkać" w szpitalu po porodzie kilkanaście dni więcej niż zwykle. W imieniu dziecka (a w moim przypadku dzieci - bliźniąt) powiedzą zatroskani, trochę mniej wdzięczni od bezbronnego pacjenta, ale bardzo czujni rodzice! Dlatego głosuję na Barbarę Ponurko - pielęgniarkę bardzo zaangażowaną w swoją pracę, sumienną, bezinteresownie z woli serca wywiązującą się ze swoich zadań. Opiekuje się dziećmi i jednocześnie wspiera rodziców!'' - tak na naszym internetowym forum uzasadniła swój głos oddany na Barbarę Ponurko jedna z mam.

______________________________________________________
GŁOSUJ!!!
Lekarz Roku - kandydaci
Pielęgniarka i Położna Roku - kandydaci
Placówka Medyczna Roku - kandydaci
Apteka Roku - kandydaci
Regulamin Plebiscytu
______________________________________________________

- To bardzo miłe. Pamiętam tę mamę i bardzo sympatycznie ją wspominam. Cieszę się, że tak postrzegana jest moja praca. - mówi Barbara Ponurko. Jest rodowitą koszalinianką. Od 23 lat pracuje w Oddziale Neonatologicznym z Pododdziałem Patologii Noworodka i Wcześniaka. Od sześciu lat pełni funkcję oddziałowej, kieruje zespołem 25 pielęgniarek. Po liceum medycznym marzyła o pracy w oddziale położniczym, jednak na "noworodkach" akurat brakowało pielęgniarek i tu ją skierowano.

- Przyszłam na trzy miesiące, ale tak mi się spodobało, że zostałam - opowiada. Skończyła studia pielęgniarskie, liczne kursy. Prowadzi przyszpitalną Poradnię Laktacyjną. Jest też Międzynarodowym Dyplomowanym Konsultantem Laktacyjnym w regionie koszalińskim. O karmieniu piersią wie chyba wszystko i swoją wiedzą dzieli się z mamami noworodków i niemowląt, a także ze swoimi koleżankami po fachu.

- W naszej pracy człowiek, który skończył szkołę ponad 20 lat temu musi się kształcić. W medycynie jest taki postęp, że cały czas trzeba się szkolić, by móc skutecznie ludziom pomagać - mówi Barbara Ponurko. Mamom udziela porad nie tylko w poradni, czy na oddziale, ale także telefonicznie. Nie pobiera żadnych opłat. Jedyną gratyfikacją jest niewielki dodatek do szpitalnej pensji.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!