Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lekcji jak ratować życie potrzebuje każdy z nas - przekonuje instruktor pierwszej pomocy [WIDEO]

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Wideo
od 16 lat
Bądźmy egoistami. Uczmy się pierwszej pomocy byśmy mogli pomóc naszym bliskim. Zmuśmy ich by zdobyli wiedzę jak nam pomoc, gdy zajdzie taka potrzeba – przekonuje Tomasz Molesztak, ratownik medyczny, strażak i instruktor pierwszej pomocy.

Najnowsze badania Polskiej Rady Resuscytacji mówią, że w 50 procentach przypadków ktoś będzie chciał nam udzielić pomocy. Pytanie: jaka będzie jakość tej pomocy i jaka jest jej skuteczność. Dlatego – jak przekonuje nasz rozmówca – warto uczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy.

Warto pamiętać o tym, że — jak podaje Polski Czerwony Krzyż — średni czas od momentu wezwania karetki do przyjazdu służb ratunkowych na miejsce zdarzenia wynosi 8 minut w mieście i około 15 minut na terenach poza miastem. Wielu poszkodowanych nie ma tyle czasu. Dlatego tak wiele zależy do każdego z nas. - Na taki kurs warto spojrzeć z egoistycznej perspektywy. Pierwszej pomocy najczęściej udzielamy osobom bliskim, albo to nasi bliscy czy koledzy z pracy udzielają jej nam. W naszym interesie jest więc posiadanie takiej wiedzy i zainspirowanie ludzi w naszym otoczeniu by taką wiedzę też zdobyli – przekonuje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera