Lekkoatleci sprawdzili formę

    Lekkoatleci sprawdzili formę

    (jak)

    Głos Koszaliński

    Aktualizacja:

    Głos Koszaliński

    Sprinterzy na starcie.

    Sprinterzy na starcie. ©Radek Brzostek

    Z udziałem ponad 350 zawodniczek i zawodników z 35 klubów rozegrano w Białogardzie 11. Wakacyjny Mityng Klubu Lekkoatletycznego Bałtyk Koszalin. Na starcie zjawiło się wielu medalistów Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych.
    Sprinterzy na starcie.

    Sprinterzy na starcie. ©Radek Brzostek

    - Zawody dla większości były sprawdzianem po wykonaniu dużej pracy na obozach sportowych i trudno było spodziewać się uzyskiwania rekordowych wyników. Mimo tego uzyskano sporo dobrych wyników i rekordów życiowych - poinformował Edward Jacewicz z KL Bałtyk.
    Główną konkurencją był bieg poświęcony pamięci trenera KKS Bałtyk Mieczysława Żmudy-Trzebiatowskiego na dystansie 1500 metrów. Niestety, wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie wystartował uczestnik ostatnich Mistrzostw Europy, reprezentant Polski Mirosław Formela (Sporting Międzyzdroje).
    Mimo tego bieg dostarczył sporych emocji, a jego zwycięzca Krzysztof Safaryn z LKS Pomorze Stargard wynikiem 3.51,21 min poprawił rekord życiowy o ponad 3 sekundy i wypełnił normę upoważniającą do startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Drugi metę minął Marcin Kowalski - 3.54,84, a trzeci Rafał Rajczak (obaj AZS Poznań) - 3.58,13.
    Wyniki konkurencji kobiet: 100 m - Izabela Mazurek - 13,0 s, 200 m - Adrianna Lipko (obie Pomorze Stargard) - 26,82 s, 300 m - Natalia Baszak (GKS Olsza Olszyna) - 44,42 s, 400 m - Alicja Benedyk (LLKS Osowa Sień) - 60,54 s, 600 m - Marta Kaczmarek (AZS PWSZ Gorzów) - 1.33,04 min, 800 m - Monika Harasim (AZS UWM Olsztyn) - 2.10,42 min, 1000 m - Joanna Cieślik (MKS Junior Złocieniec) - 2.59,39 min (rekord życiowy), 1500 m - Karolina Waszak (UKS Barnim Goleniów) - 4.30,09, 4x100 m - KS Olimpic Szczecin - 53,06 s, w dal - Katarzyna Maksymiuk (KL Bałtyk Koszalin) - 5,33 m, wzwyż - Renata Kopaczewska (Pomorze) - 160 cm, kula (3 kg) - Natalia Berbeka (SKLA Słupsk) - 10,45 m, kula (4 kg) - Ewa Durska (Barnim) - 13,76 m, oszczep - Aleksandra Stefańska (MKS Hermes Gryfino) - 30,44 m.
    Wyniki mężczyzn: 100 m - Piotr Wiaderek (AZS AWFiS Gdańsk) - 10,56 s, 200 m - Damian Pękala (Junior) - 22,37 s, 300 m - Stanisław Wilk (Pomorze) - 36,69 s, 400 m - Patryk Baranowski (WLKS Wrocław) - 48,08 s, 600 m - Piotr Dąbrowski (Sporting Międzyzdroje) - 1.18,67 min, 800 m - Michał Podolak (AZS UWM Olsztyn) - 1.52,53 min, 1000 m - Krystian Zalewski (Barnim) - 2.27,70 min (rek. życ.), 4x100 m - KS Zielony Dąb - 45,14 s, w dal - Sławomir Śliż (Bałtyk) - 6,80 m (rek. życ.), wzwyż - Marcin Klinkosz (SKLA) - 200 cm, kula (7,26 kg) - Robert Piotrowski - 12,99 m, kula (6 kg) - Szymon Siniak (obaj KMKL Sztorm Kołobrzeg - 12,89 m, kula (5 kg) - Piotr Węgrzyn (Pomorze) - 14,97 m, kula (4 kg) - Jakub Bolenajc (MKS Kusy Szczecin) - 14,71 m, oszczep (800 g) - Andrzej Mrozik (Pomorze) - 60,28 m, oszczep (700 g) - Tomasz Sidełko (Bałtyk) - 59,67 m (rek. życ.), dysk (2 kg) - A. Mrozik - 44,51 m, dysk (1,5 kg) - Piotr Węgrzyn (Pomorze) - 44,62 m, dysk (1 kg) - Michał Mikulicz (Kusy) - 47,66 m.

    Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

    Komentarze

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela 1. ligi

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do Ekstraklasy
    Baraż o utrzymanie w 1. lidze
    Spadek do 2. ligi
    Stomil Olsztyn został ukarany odjęciem trzech punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych.
    1 Sandecja Nowy Sącz Live 34 61 18 7 9 50-29
    2 Górnik Zabrze Live 34 58 17 7 10 53-34
    3 Zagłębie Sosnowiec Live 34 57 16 9 9 53-44
    4 Miedź Legnica Live 34 57 16 9 9 49-27
    5 Chojniczanka Chojnice Live 34 56 13 17 4 54-48
    6 Olimpia Grudziądz Live 34 56 17 5 12 48-35
    7 GKS Katowice Live 34 54 15 9 10 47-32
    8 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 34 53 14 11 9 40-39
    9 Wigry Suwałki Live 34 52 15 7 12 51-45
    10 Stal Mielec Live 34 45 12 9 13 39-42
    11 Pogoń Siedlce Live 34 44 13 5 16 34-46
    12 Chrobry Głogów Live 34 43 12 7 15 50-50
    13 Stomil Olsztyn Live 34 37 9 13 12 48-50
    14 GKS Tychy Live 34 37 10 7 17 42-52
    15 Bytovia Bytów Live 34 35 8 11 15 38-47
    16 Wisła Puławy Live 34 33 7 12 15 33-49
    17 Znicz Pruszków Live 34 30 8 6 20 35-64
    18 MKS Kluczbork Live 34 25 4 13 17 35-66

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Eliminacje Ligi Mistrzów
    Eliminacje Ligi Europy
    1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
    2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
    3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
    4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
    5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
    6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
    7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
    8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Spadek do 1. ligi
    1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
    2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
    3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
    4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
    5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
    6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
    7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
    8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
    1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
    2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
    3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
    4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
    5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
    6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
    7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
    8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
    9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
    10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
    11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
    12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
    13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
    14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
    15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
    16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

    Zdjęcia

    Sport wideo