Lekkoatletyka: 8. Międzynarodowy Bieg Wenedów. Artur Pelo najszybszy w Koszalinie (zobacz zdjęcia)

Rekordowa liczba 192 biegaczy i biegaczek z Polski oraz z Niemiec pokonała 10-kilometrową trasę tegorocznego Biegu Wenedów.

Po raz drugi (poprzednio w 2004 roku) zwyciężył Artur Pelo (SKLA Słupsk). Potrzebował na to 32.02 min. Drugi był Piotr Grzegórzek (Ironman Szczecin) ze stratą ponad pół minuty (32.36). Jako trzeci przed koszalińskim ratuszem zameldował się Łukasz Wirkus (Talex Borzytuchom) - 33.01.

Najlepszym z koszalinian był Ryszard Zaborski (Orkiestra Sił Powietrznych), któremu czas 34.55 dał 8. lokatę.

Na pierwszą kobietę na mecie przyszło czekać 41 min i 39 s. Była nią Monika Borek ze Złocieńca. Kolejne panie finiszowały w dwuminutowych odstępach. Najpierw Ewa Huryń (Maratończyk Team Szczecin) - 43.49, następnie Irena Samoił-Kowalska (AHE Łódź/Bobolice) - 45.42.

W ramach Biegu Wenedów rozgrywane były Mistrzostwa Służb Mundurowych. Wygrał reprezentant Straży Granicznej Braniewo Andrzej Luśnia (z czasem 34.08 był czwarty open). O 2 s pokonał Piotra Manikowskiego (Komenda Powiatowa Złotów) i o 5 s Romana Elwarta (CWTID MW Wejherowo/Puck). Tuż za podium R. Zaborski i Mirosław Golecki (CSSP Koszalin/Rosnowo) - 37.25.

Po raz pierwszy w ramach Biegu Wenedów odbył się "Marsz Nordic Walking Na Rynku" (dystans 3 km). Na starcie stanęło 33 kijkarzy. Mimo rekreacyjnego charakteru, rywalizacja o czołowe lokaty była zacięta. Wygrał Kazimierz Majna (Duma Z Biegiem Gdynia) przed Henrykiem Chudym (KS Olszewski i Synowie Sławno) oraz Andrzejem Markowskim (TKKF Koszalin). Z kobiet pierwsza metę minęła Katarzyna Kozak (TKKF Koszalin).