Lekkoatletyka: Antonina Rychter wicemistrzynią

Rekordowa liczba 2009 osób ukończyła tegoroczny 28. Hasco-Lek Wrocław Maraton.

Zwycięzcą został Kenijczyk Sammy Kemeli Limo, w czasie 2:16.15. Wyprzedził swojego rodaka Petera Chepkony - 2:18.58 oraz byłego zawodnika Sztormu Kołobrzeg, Przemysława Rojewskiego (Wakoz Luzino) - 2:19.06.

W klasyfikacji kobiet triumfowała Etiopka Asrat Kebede Addis - 2:40.51, a ósme miejsce zajęła Antonina Rychter z UKS 1 Szczecinek w czasie 3:00.23.

W ramach wrocławskiego maratonu rozegrano 9. Mistrzostwach Polski Nauczycieli na najdłuższym dystansie olimpijskim. Tytuł zdobyła Agnieszka Kuzyk (Raciszyn) - 2:58.25, a 25-letnia Rychter została wicemistrzynią.