Lekkoatletyka: Artur Kozłowski i Ukrainka Alena Serdiuk wygrali 28. Bieg Uliczny w Szczecinku (zdjęcia)

Rajmund Wełnic
Po trzech latach przerwy polski biegacz zwyciężył w Biegu Ulicznym Memoriale Winanda Osińskiego w Szczecinku.
Artur Kozlowski z Sieradza i Ukrainka Alena Serdiuk  najszybsi w Szczecinku.

28. Bieg Uliczny Memoriał Winanda Osińskiego w Szczecinku

W tegorocznej edycji biegu ulicznego w Szczecinku na starcie stanęło 287 osób, z czego tylko sześć nie ukończyło zmagań na liczącej 10 kilometrów trasie ulicami miasta. O wygraną rywalizowali w tej sytuacji Polacy z Ukraińcami.

Do ostatnich metrów o premię w wysokości 3 tysiące złotych walczyła dwójka biegaczy, ubiegłoroczny triumfator Ukrainiec Mychajło Iweruk z Arturem Kozłowskim z Sieradza. Ostatecznie minimalnie lepszy był Polak, któremu zmierzono czas 29 minut i 50 sekund. Iweruk stracił sekundę.

Na trzecim miejscu, ze stratą 9 s do zwycięzcy, finiszował Arkadiusz Gardzielewski(Rzeżęcin). Straty następnych na mecie były już bardziej wyraźne. Czwarty Damian Kabat (Bydgoszcz) uzyskał czas 30.24 min.

Spośród 50 startujących pań (49 dobiegło do mety) najszybsza była Ukrainka Alena Serdiuk (34.37) przed swoją rodaczką Oksaną Meltsajewą (34.43) i Aleksandrą Jakubczak z Agrosu Zamość (34.48).

Na dziesiątym miejscu uplasowała się Antonina Rychter ze Szczecinka (39.23) będąc pierwszą na mecie biegaczką z regionu.