Lekkoatletyka > Biegacz z Kołobrzegu ukończył Spartathlon

Zbigniew Malinowski.
Zbigniew Malinowski. Fot. Archiwum
Zbigniew Malinowski ze Stowarzyszenia Przyjaciół Kołobrzegu był trzecim z Polaków na mecie tegorocznego Spartathlonu.

Morderczy bieg z Aten do Sparty na dystansie 246 kilometrów ukończyło 133 z 320 zawodników zgłosili się do tegorocznego Spartathlon. Tegorocznym zwycięzcą okazał się Japończyk Sekiya Ryoichi. Uzyskał on czas 23 godziny, 48 minut i 24 sekundy.

Malinowski zameldował się na mecie na 38. miejscu z wynikiem 31:44:16. Najlepszy z polskich zawodników, Konrad Różycki zajął 20. miejsce (29:10:43). Wśród tych, którzy ukończyli bieg nie było Wojciecha Pismenki (Agnes Świdwin).