Lekkoatletyka > Biegacze z regionu startowali w Maratonie Poznańskim

Grzegorz Antosik.
Kenijczyk Samson Kimeli Chebii i mistrzyni Polski w półmaratonie Agnieszka Gortel (AKS Chorzów) zwyciężyli w 10. Poznań Maraton. Mimo deszczowej pogody wystartowało ponad 4500 biegaczy, rolkarzy i wózkarzy. Wśród nich zawodnicy z naszego powiatu.

Najszybciej na mecie z biegaczy z regionu zjawił się kołobrzeżanin Robert Sobczyk. Był 30. open i 27. wśród mężczyzn z czasem 2:42.46. Poniżej 3 godzin na pokonanie maratonu potrzebował też Grzegorz Antosik z KB Bryza Postomino. Z wynikiem 2:55.19 był 87. na mecie i 82. w klasyfikacji mężczyzn.

Pozostali też reprezenci KS Olszewski i Synowie. Henryk Chudy zajął 177. z czasem 3:04.34. Grażyna Chudy ukończyła rywalizację w czasie 3:33.02 będąc 26. z kobiet i 8. w kategorii wiekowej K20. Roman Czech uzyskał wynik 3:38.34, a Jan Koperski 4:22.03.

Warto dodać, że za zwycięstwo w czasie poniżej 2 godzin i 12 minut była ekstra premia w postaci samochodu chevrolet aveo sedan. Ponieważ Chebii nie uzyskał tego limitu, auto losowano wśród wszystkich uczestników, którzy pokonali maraton w limicie 6 godzin. Szczęście uśmiechnęło się do Dariusza Tockiego z Olszyny, który w biegu zajął 773. miejsce.