Lekkoatletyka: Biegaczka ze Szczecinka szósta w 3. Poznań Półmaratonie

Antonina Rychter.
Antonina Rychter. Jacek Wójcik
Na starcie poznańskiego półmaratonu stanęła rekordowa liczba 2718 uczestników z 16 państw. Rywalizację na trasie zdominowali Kenijczycy.

Zwyciężył Cosmas Kyeva (1:02.31 - rekord biegu), przed swoimi rodakami Juliusem Arile (1:03.03) i Vestusem Chemjorem (1:03.04). Kyeva to biegacz doskonale znany w naszym regionie. W ub.r. wygrał Bieg Papieski w Karlinie i Bieg Po Plaży w Jarosławcu.

Dopiero czwarty był najlepszy z Polaków, Karol Rzeszewicz (Zantyr Sztum) - 1:05.16, który przed tygodniem zajął trzecie miejsce w Biegu Zaślubin w Kołobrzegu. Dwa następne miejsca należały do kolejnych biegaczy z Kenii.

Ze startujących pań najszybciej dystans 21,097 km pokonała Kenijka Helah Kiprop (1:13.03). Dwa kolejne miejsca dla Polek, Doroty Ustianowskiej (Częstochowa) - 1:13.31 i Marzeny Kłuczyńskiej (Czerniejewo) - 1:15.03. Jako szósta metę minęła Antonina Rychter z UKS Jedynka Szczecinek - 1:26.00.