Lekkoatletyka > Biegli szlakiem zwiniętych torów

Antonina Rychter.
Antonina Rychter. Fot. Jacek Wójcik
Doświadczony Jan Białk z Krokowa został zwycięzcą dziewiątego biegu 10 mil Szlakiem Zwiniętych Torów w Rowach. W czołówce byli zawodnicy z naszego regionu.

40-letni Białk pokonał dystans 16,1 km w czasie 52 minuty i 14 sekund. Był to już czwarty jego triumf w tej imprezie. Na mecie wyprzedził triumfatora niedawnego Biegu Dwunastu Mostów w Sławnie, Białorusina, Ilyę Slavenskiego (52.39) oraz czwartego w Sławnie Bartosza Mazerskiego z Zantyru Sztum (54.58).

W czasie poniżej 1 godziny zmieściła się tylko czołowa ósemka. Dwa ostatnie miejsca zajęli w niej Jerzy Kulczyk z Głazu Tychowo (57.05) i Grzegorz Antosik z Bryzy Postomino (59.34).

Zwyciężczynią rywalizacji pań została 25-letnia biegaczka AZS Poznań, Marzena Kłuczyńska z czasem 1:02.33. Kolejne miejsca zajęły Agnieszka Gortel (AKS Chorzów, 1:02.41) i triumfatorka klasyfikacji pań w Biegu Dwunastu Mostów, Białorusinka Maryia Butakova (1:03.26).

Piątą ze startujących kobiet była Antonina Rychter z UKS Jedynka Szczecinek (1:06.09). Warto dodać, że na starcie stanęło 146 osób, aż 140 ukończyło zmagania. Bieg główny poprzedzony został biegiem na 1 milę w ramach akcji Polska Biega. Udział wziął w nim m.in. czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski.