Lekkoatletyka: Charytatywne bieganie w Kępinie

Mirosław Bierkus wygrał zmagania nordic walking.
165 biegaczy oraz 15 specjalistów od nordic walkingu rywalizowało w Kępinie koło Wejherowa podczas zawodów pn. Bieg dla Krzyśka "...bo przyjaciele są od tego, by sobie pomagać".

Wpisowe z tej imprezy oraz prowadzone licytacje zostały przeznaczone na pomoc znanemu pomorskiemu biegaczowi Krzysztofowi Modzelewskiemu, organizatorowi Leśnego Maratonu Wejherowskiego i innych imprez biegowych, który w wyniku wypadku stracił wzrok w lewym oku, a także znalazł się w trudnej sytuacji życiowej (stracił pracę, jest rencistą).

W zmaganiach nordic walking na dystansie 4 km pierwszy był Mirosław Bierkus z Koszalina. W biegu na 10 km klasyfikację open wygrali były mistrz kraju w maratonie Jan Białk (Krokowa) z czasem 33.41 min oraz Maria Maj-Roksz (KS Wejher Wejherowo) - 39.16. Na siódmym miejscu uplasował się Mieczysław Baran z Koszalina (36.37).