Lekkoatletyka > Cichocki poBiegł Ku Słońcu (zobacz zdjęcia)

Wojciech Kukliński [email protected]
Jarosław Cichocki z Białogardu (nr 46.) za zwycięstwo otrzymał od organizatorów 1500 złotych. Fot. Wojciech Kukliński
Bieg Ku Słońcu. Blisko setka biegaczy stanęła o godzinie 11.00 na plaży w Dźwirzynie na starcie zorganizowanego już po raz piętnasty ogólnopolskiego biegu.

Bieg Ku Słońcu

39-letni biegacz z Białogardu, Jarosław Cichocki został zwycięzcą tegorocznego Biegu Ku Słońcu. W zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Turystyki i Gospodarki Komunalnej w Kołobrzegu z siedzibą w Dźwirzynie biegu udział wzięło 95. zawodników. Lekkoatleci rywalizowali w upale, a przyglądali im się i oklaskiwali plażowicze. Cichocki na pokonanie dziesięciokilometrowej trasy, która wiodła przez plażę, leśne ścieżki i drogę asfaltową potrzebował 32.50 min. Na mecie wyprzedził starszego o dziewięć lat Jerzego Kulczyka z Tychowa. Jego czas to 34.40. Trzeci na mecie z rezultatem 35.39 był Grzegorz

Swedrowski z Wolina. Siódme miejsce zajął biegacz ze Złocieńca Leszek Gałan (38.10). Najlepszym zawodnikiem z terenu powiatu kołobrzeskiego został Tomasz Bemowicz, który zajął ósme miejsce. W kategorii najlepszych biegaczy powiatu na podium stanęli także: Sławomir Wojnarowski, Dominik Wnuk. Najlepszą zawodniczką powiatu kołobrzeskiego została Iwona Młodziejewska. Z kolei najszybszym biegaczem z terenu Gminy Kołobrzeg był Daniel Barczewski. Kolejne miejsca w tym rankingu zajęli: Krzysztof Młodziejewski Tomasz Żmuda. Wśród kobiet tytuł ten zdobyła Iwona Młodziejewska. Zmagania kobiet przyniosły triumf Ewie Przybylskiej (Krzyszkowo) - 44.57.

Wyprzedziła ona Dorotę Brynkiewiczz Barwic (51.19) i Annę Hozubską z Trzebnicy (51.41). Dodajmy, że w biegu tym wystartowali także koszalińscy biegacze. Jacek Król był 21, a tuż za nim linię mety minął Michał Bieliński. Na 28. pozycji został sklasyfikowany inny koszalinianin Marek Kierkosz. W czołówce biegu uplasowali się również biegacze z naszego regionu: 11. był Tadeusz Goźlinski ze Świdwina, 12. Andrzej Biedrzycki ze Szczecinka, 14. Sławomir Wojnarowski z Kołobrzegu, 15. Dominik Wnuk z Kołobrzegu, a 20. Marian KopOstrowski ze Złocieńca.