Lekkoatletyka: Dwa srebrne medale na Mistrzostwach Polski juniorów

Norbert Piwoński.
Norbert Piwoński. Jacek Wójcik
Małgorzata Hołub z Bałtyku Koszalin i Norbert Piwoński ze Sztormu Kołobrzeg na podium Mistrzostw Polski juniorów w Toruniu.

(fot. Jacek Wójcik)

Na stadionie miejskim im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu o medale lekkoatletycznych Mistrzostw Polski rywalizowali juniorzy.

W biegu na 400 m pań znakomicie spisała się Małgorzata Hołub. Zawodniczka KL Bałtyk Koszalin weszła do najlepszej ósemki z trzecim wynikiem eliminacji (56,28 m), a w finale sięgnęła po srebrny medal z wynikiem 54,59 s.

Na drugim stopniu podium stanął również 19-letni oszczepnik z KMKL Sztorm Kołobrzeg, Norbert Piwoński. Z eliminacji do finału wszedł z wynikiem 64,88 m. Piwoński w pierwszej próbie posłał ważący 800 g oszczep na odległość 66,77 m i ten rzut zapewnił mu wicemistrzostwo.

W rzucie oszczepem (600 g) juniorek czwarte miejsce zajęła Adrianna Proć ze Sztormu z wynikiem 45,74 m. W rzucie młotem (6 kg) czwarte miejsce zajął Stanisław Trzeszczkowski ze Sztormu Kołobrzeg. 18-latek uzyskał w najlepszej próbie 60,06 m.

W biegu na 100 m kobiet w finale wystąpiła Ayla Kisiel z Bałtyku. W eliminacjach uzyskała najlepszy w tym sezonie wynik 12,12 s, a w finale zajęła piąte miejsce, poprawiając się o 0,02 s. Jej klubowy kolega Rafał Anders wygrał finał B na 400 m, z czasem 49,66 s.

W skoku w dal dziesiąta była Ewa Jas z Bałtyku z wynikiem 5,32 m. Ta sama zawodniczka była szósta w trójskoku. W finale konkursu ustanowiła życiówkę wynikiem 11,73 m.

W finale biegu na 110 m przez płotki szóste miejsce zajął Jakub Juniewicz z STS Pomerania Szczecinek (czas 14,21 s). Dziesiąte miejsce w trójskoku zajął jego klubowy kolega Piotr Dąbrowski (13,45 m).