Lekkoatletyka : Jerzy Kulczyk mistrzem weteranów

Jrezy Kulczyk.
Jrezy Kulczyk. Jacek Wójcik
Po raz 26 odbyły się Chojnickie Biegi Strażackie będące zarazem Mistrzostwami Polski weteranów na tym dystansie. Startowało ponad osób.

W klasyfikacji open zwyciężył 41-letni Jan Białk z Wejherowa (czas 31.34 min). Drugi był Paweł Piotraschke (Słupsk) - 32.37, a trzeci Marek Wojtas (Tucholanka) - 33.02. Na piątej pozycji zmagania zakończył Jerzy Kulczyk z Tychowa (34.30), jedenasty metę minął Grzegorz Antosik (KB Bryza Postomino), a osiemnasty był Mieczysław Baran (TKKF Koszalin) - 37.03.

Wśród pań triumfowała 38-letnia Ukrainka Ilona Barwanowa - 35.51. Na czwartej pozycji uplasowała się 25-letnia Antonina Rychter (UKS Jedynka Szczecinek) z czasem 38.33.

W klasyfikacji MP weteranów po złoty medal w kategorii M6 (45-49 lat) sięgnął J. Kulczyk. W grupie wiekowej M8 (55-59 lat) brązowym medalistą został Marian Ostrowski ze Złocieńca, a w M9 (60-64 lata) wicemistrzem kraju Roman Czech ze Sławna.