MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lekkoatletyka: Kamil Janiszak ze Złocieńca wicemistrzem OOM

Podopieczny trenera Andrzeja Korola z MKS Junior Złocieniec, Kamil Janiszak, jako jedyny zawodnik z klubów regionu koszalińskiego wywalczył medal 17. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

16-letni zawodnik Juniora uzyskał w eliminacjach biegu na 100 metrów czwarty wynik 11,11 sekundy. W finale podopieczny miał wynik gorszy o jedną setną sekundy, ale dał mu on drugą lokatę. Zwyciężył Patryk Franko z Hańczy Suwałki z rezultatem 10,95 s.

Na 200 m Janiszak miał 13. czas eliminacji (23,24 s), a Mateusz Rokowski z KL Bałtyk Koszalin 15. (23,32). Dało im to prawo startu w finale B. W nim Janiszak pobiegł szybciej i wygrał z rekordem życiowym 22,25 s. Co ciekawe, wynik ten dałby brązowy medal w finale A. Rokowski był siódmy w finale B z wynikiem 22,90 s.

Z pozostałych reprezentantów regionu koszalińskiego najlepiej spisali się biegacz UKS Wieży Postomino Damian Gałkowski oraz miotacz KMKL Sztorm Kołobrzeg, Dawid Stanowski. Obaj zajęli szóste miejsca, odpowiednio w biegu na 2 km z przeszkodami (6.18,31) i w pchnięciu kulą 5 kg (17,31 m - rekord życiowy).