Lekkoatletyka: Małgorzata Hołub ze srebrem

Zawodniczka KL Bałtyk Koszalin potwierdziła, że jest w wysokiej formie. Małgorzata Hołub podczas 28. Letniej Uniwersjady w południowokoreańskim Kwangju wywalczyła srebrny medal w biegu na 400m!

Podopieczna Zbigniewa Maksymiuka w finale na metę przybiegła z czasem 51.93 s. Jednocześnie koszalinianka konsekwentnie poprawiała swój czas w kolejnych biegach podczas Uniwersjady, ostatecznie schodząc poniżej 52 sekund (w pierwszej rundzie było 53.47, a w półfinale 52.66).

Dla Małgorzaty Hołub to najlepszy czas w tym sezonie (rekord życiowy, pobity w 2014 roku, wynosi jednak 51,84) i jeden z większych sukcesów w karierze.

Zwyciężyła faworyzowana reprezentantka Republiki Południowej Afryki, Justine Palframan (51.27). Podium uzupełniła Chinka Huizhen Yang. Druga reprezentantka Polski na tym dystansie, Justyna Święty, uplasowała się na 6. pozycji (52.44).