Lekkoatletyka: Mirosław Bierkus trzeci w półmaratonie

Mirosław Bierkus.
Mirosław Bierkus. Fot. Jacek Wójcik
W Bydgoszczy odbyła się kolejna edycja Dwumaratonu Bydgoskiego w międzynarodowej obsadzie.

Uczestnicy rywalizowali na trasie maratonu i półmaratonu wokół Kanału Bydgoskiego. W bardzo trudnych warunkach (śnieg, deszcz, silny wiatr, błoto) wystartowało 40 biegaczy z Polski Litwy i Słowacji.

Na dystansie półmaratonu (21,097 m) zaprezentował się Mirosław Bierkus (KSM Przylesie Koszalin). 54-latek z Koszalina wywalczył trzecie miejsce open wynikiem 1:39.03 oraz wygrał kategorię wiekową M-50.

W kategorii open podwójny sukces odnieśli bydgoszczanie. Zwyciężył 26-letni Piotr Horodyski (1:35.01) przed młodszym o 7 lat Dawidem Koniecznym (1:35:20). W maratonie triumfował Litwin Mindaugas Garmus z czasem 3:21.22.