Lekkoatletyka > Mistrzostwa w półmaratonie. Dobre biegi mundurowych

Blisko 1,5 tysiąca osób wystartowało w 19. Międzynarodowym Półmaratonie Philipsa w Pile. W ramach tej imprezy odbyły się Mistrzostwa Polski oraz Wojska Polskiego (drużynowe) i Puchar Komendanta Policji.

Półmaraton Philipsa wygrał Kenijczyk Boniface Nduva w czasie 1:03.35 przed swoim rodakiem, zwycięzcą kilku tegorocznych biegów w naszym regionie, Cosmasem Kyevą - 1:04.01. Trzeci był Mariusz Giżyński ze Sportingu Międzyzdroje (1:04.21), który tym samym został mistrzem kraju. Na 23. miejscu do mety dobiegł Ryszard Zaborski z CSSP Koszalin (1:14.51).

W zmaganiach o Puchar Komendanta Policji dobrze spisał się Robert Sobczyk z Kołobrzegu. Czas 1:16.29 dał mu piąte miejsce. W drużynowej rywalizacji WP triumfowały Siły Powietrzne Warszawa w łącznym czasie 3:41.24. Na szóstym miejscu uplasowało się CSSP Koszalin (4:08.04). Obok R. Zaborskiego w skład drużyny wchodzili: Robert Bykowski (1:28.37), Mirosław Golecki (1:24.36) i Sebastian Musiał (1:29.45).