Lekkoatletyka > Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Sukces Krystiana Zalewskiego

Wychowanek MKS Junior Złocieniec, Krystian Zalewski, aktualnie reprezentujący barwy klubu Barnim Goleniów został w Kownie (Litwa) brązowym medalistą lekkoatletycznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Krystian Zalewski wywalczył medal w biegu na 3 km z przeszkodami. Uzyskał czas 8.42,06, poprawiając swój rekord życiowy z Mistrzostw Świata juniorów w Bydgoszczy (zajął tam 7. miejsce) o ponad 3,5 sekundy. Zawodnik jest wychowankiem trenera Andrzeja Korola.

Bez sukcesów startowali na Litwie oszczepnicy wywodzący się z klubów naszego regionu. Wychowanek Sztormu Kołobrzeg Robert Szpak (Zawisza Bydgoszcz) był dopiero 16. w eliminacjach z wynikiem 71,38 m. Anna Urbicka (AZS AWFiS Gdańsk), która karierę rozpoczynała w Iskrze Białogard również nie awansowała do finału. Legitymująca się życiówką 55,61 m miotaczka w najlepszej próbie w Kownie uzyskała 51,16 m, co dało jej 15 miejsce. Awans do finału dawał rezultat 52,35 m.