Lekkoatletyka > Nikołaj Riabinin wygrał w Kołobrzegu

Na trasie jak co roku można było oglądać uczestnika walk o Kołobrzeg, Jana Niedźwieckiego z Warszawy. Jacek Wójcik
Blisko pół tysiąca biegaczy stanęło na starcie 24. Międzynarodowego Biegu Zaślubin w Kołobrzegu.
Bieg Zaślubin w KolobrzeguFot. Jacek Wójcik

Bieg Zaślubin w Kołobrzegu

Na 15-kilometrową trasę wyruszyło 473 biegaczy z czego do mety dotarły 462 osoby. Od początku tempo nadawała trójka zawodników: Radosław Dudycz (Team Run Gdańsk), Rosjanin Nikołaj Riabinin (Jarosław) i Karol Rzeszewicz (Zantyr Sztum). Zwyciężył po raz pierwszy w Kołobrzegu Riabinin (przed rokiem był czwarty) w czasie 45 minut i 38 sekund.

Drugi na mecie Dudycz stracił równo 20 sekund. Trzeci był Rzeszewicz w czasie 46.03, a czwarty czterokrotny triumfator Piotr Drwal (Jantar Ustka) - 47.08. Najlepsi biegacze z regionu znaleźli się w drugiej dziesiątce. Na 16. miejscu uplasował się Jan Rybarczyk (Darłowo) - z czasem 51.59. Trzy kolejne miejsca zajęli Ryszard Zaborski (Orkiestra Sił Powietrznych Koszalin) - 52.48, najlepszy z kołobrzeżan Robert Sobczyk (Policja Kołobrzeg) - 52.58 i Grzegorz Antosik (KB Bryza Postomino) - 53.53.

W rywalizacji pań (sklasyfikowano 58) swoje pierwsze zwycięstwo w Kołobrzegu odniosła Maria Maj-Roksz (Wejher Wejherowo) - 56.27. Za nią finiszowały dwukrotna zwyciężczyni Biegu Zaślubin, Krystyna Kuta (Pomorzanin Serock) - 57.30 i Ukrainka Olga Nevkapsa - 57.30. Na 4. pozycji uplasowała się Antonina Rychter (UKS Jedynka Szczecinek) - 59.42.

Najlepszym biegaczem z powiatu kołobrzeskiego był R. Sobczyk. W klasyfikacji wojskowych triumfował R. Zaborski przed Waldemarem Skonecznym (Mrzeżyno) i Cezarym Famulskim (TKKF Koszalin). W kategoriach niepełnosprawnych wygrali Tomasz Matusiak (Szkoła Policji Słupsk) oraz Paweł Petelski (Gdańsk).