Lekkoatletyka > Ogólnopolski Bieg im. Elżbiety Garduły. Antonina Rychter druga wśród kobiet

Druga wśród kobiet była Antonina Rychter ze Szczecinka.
Druga wśród kobiet była Antonina Rychter ze Szczecinka. Fot. Jacek Wójcik
W leśnej scenerii na trasie wokół jeziora w Korzybiu rywalizowali uczestnicy 16. Biegu im. Elżbiety Garduły.

Na starcie stanęło aż 221 osób. Wygrał doświadczony, 36-letni Leszek Zblewski z Remusa Kościerzyna z czasem 35.25 min.

Dobrze pobiegli Grzegorz Antosik i Maciej Pominikiewicz z KB Bryza Postomino, którzy zajęli miejsca szóste (czas 37.49) i ósme (39.05).

Ze startujących pań najlepiej spisała się poznanianka Marzena Kłuczyńska, która z wynikiem 39.27 wygrała klasyfikację kobiet. Na drugim miejscu uplasowała się 22-letnia Antonina Rychter z UKS Jedynka Szczecinek z czasem 42.10, a piąta była Grażyna Chudy (KS Olszewski i Synowie Sławsko) - 47.32.

Bieg główny ukończyło 218 uczestników. W biegach młodzieżowych w roczniku 1986 i młodsi na dystansie 1000 m zwyciężyła Klaudia Józefów z Bornego Sulinowa.