Lekkoatletyka > PIotr Drwal po raz trzeci wygrał Bieg Święców

Od lewej: Piotr Drwal, Sergij Krovlaidis i Jan Białk.
Od lewej: Piotr Drwal, Sergij Krovlaidis i Jan Białk. Jacek Wójcik
Zawodnik Jantara Ustka, 37-letni Piotr Drwal, został zwycięzcą 14. Biegu Święców w Sławnie.

Na trasę tegorocznego biegu (10 km) wyruszyło 120 biegaczy i biegaczek. Ton rywalizacji nadawała trójka: Drwal, Jan Białk (Krokowa) i Sergij Krovlaidis (Ukraina). Już na ulicach Sławna dwaj pierwsi oderwali się od zawodnika zza wschodniej granicy i między sobą rozstrzygnęli losy zwycięstwa.

Drwal uzyskał czas 29.55 min i wyprzedził 41-letniego Białka - byłego mistrza Polski w maratonie - o 4 s. Krovlaidis finiszował jako trzeci.

Biegacz z Ustki powtórzył swój sukces sprzed roku, a w sumie wygrał w Sławnie po raz trzeci. Ta sztuka nie udała się dotąd żadnemu innemu biegaczowi.

Spośród startujących pań jako pierwsza na mecie zameldowała się Agnieszka Janasiak (Olimpia Poznań) - 35.54. Na podium stanęły także Agnieszka Zrada (Promień Kowalewo Pomorskie) - 36.25 i Ukrainka Olga Nevkapsa - 36.39.