Lekkoatletyka. Rekordowy Bieg Zaślubin w Kołobrzegu

401 zawodników i zawodniczek stanęło na starcie 23 Biegu Zaślubin w Kołobrzegu. Zwyciężył Radosław Kłeczek z Gogolina, ustanawiając rekord trasy.

401 biegaczy z Polski, Ukrainy, Rosji i Niemiec to rekord frekwencji w historii kołobrzeskiego biegu. Rekordowa była również liczba tych, którzy zdołali ukończyć trasę 15 km - 386 osób.

Już na trzecim kilometrze ukształtowała się czołówka biegu. Tempo biegu najlepiej wytrzymali Radosław Kłeczek i Artur Kozłowski z Sieradza. Na metę wpadli niemal jednocześnie. Minimalnie lepszy był Kłeczek i on został triumfatorem 23. edycji biegu. Obu zawodnikom zmierzono czas 45 minut i 44 sekundy, który jest nowym rekordem trasy posiadającej atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Jako trzeci linię mety minął Piotr Dwal z Jantara Ustka ze stratą 4 sekund do najlepszej dwójki. Z biegaczy z naszego regionu najszybciej pobiegł Adam Jóźwik (Olszewski i Synowie Sławsko), który z wynikiem 51.00 zajął trzynaste miejsce.

Spośród 39 startujących pań zdecydowanie najlepsza była Wioletta Uryga z Kluczborka, która pokonała trasę w czasie 55.10. Druga Antonina Rychter (Szczecinek) straciła ponad trzy minuty (czas 58.51).

Piąta była Iwona Młodziejewska z KB Wygan Kołobrzeg - 1:07.19. Została ona przy okazji mistrzynią Kołobrzegu kobiet na dystansie 15 km. Wśród mężczyzn w grupie wiekowej 16-39 lat najlepszym kołobrzeżaninem był Tomasz Bemowicz (KB Wygan) - 55.48, a w grupie 40 i więcej lat Robert Sobczyk (Policja Kołobrzeg) - 56.04.