Lekkoatletyka: Sukcesy koszalińskich sprinterek w halowych MP juniorek

Małgorzata Hołub została halową mistrzynią Polski juniorek.
Małgorzata Hołub została halową mistrzynią Polski juniorek. fot. Tomasz Kasjaniuk
Bardzo dobrze spisały się sprinterki KL Bałtyk Koszalin podczas odbywających się w Spale lekkoatletycznych halowych Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych. Małgorzata Hołub i Ayla Kisiel zdobyły medale w starszej grupie wiekowej.

Małgorzata Hołub nie miała równych sobie na 400 metrów. W eliminacjach uzyskała najlepszy wynik 57,18 s. W finale pobiegła jeszcze szybciej. Wynik 56,01 s, będący nowym rekordem życiowym biegaczki Bałtyku, zapewnił jej złoty medal. Druga Julia Rządzińska (AZS Łódź) straciła ponad 1,5 sekundy.

Ayla Kisiel wywalczyła brąz w biegu na 60 metrów. W eliminacjach koszalinianka była najszybsza z wynikiem 7,68 s będącym jej nowym rekordem życiowym. W finale 19-letnia Ayla uzyskała dokładnie taki sam rezultat. Szybciej pobiegły Angelika Stępień z Pogoni Ruda Śląska (7,57 s, wyrównała życiówkę) i Katarzyna Sokólska z UKS 19 Bojary Białystok (7,65 s).

O podium otarł się Krystian Bonowicz z UKS Wieża Postomino. W eliminacjach na 600 m juniorów młodszych wygrał swoją serię z trzecim wynikiem całych eliminacji 1.25,90 (rekord życiowy). W finale poprawił ten wynik (1.25,06), ale mimo tego zajął najbardziej nielubiane przez sportowców czwarte miejsce. Zwycięzca biegu finałowego, Patryk Dobek z SKLA Sopot, rezultatem 1.20,48 ustanowił nowy rekord Polski juniorów młodszych.