Lekkoatletyka > Szybki lekarz z Kołobrzegu

W Gnieźnie po raz 32. rozegrany został Bieg Lechitów na dystansie równym połowie maratonu (21 km i 97 m). W ramach tej imprezy odbyły się dwunaste Mistrzostwa Polski Lekarzy.

Bieg Lechitów zakończył się wygraną Klaudiusza Kozłowskiego (Gniezno) z czasem 1:14.30. Spośród startujących pań najszybsza była Karolina Rakieć (Supermaraton Kalisz) - 1:27.10.

W MP lekarzy brązowym medalistą został Andrzej Kierznowski z Kołobrzegu, startujący w barwach Klubu Biegacza Wygan. Jego czas 1:30.56. Zwyciężył Paweł Paliga (KB Maniac Poznań) w czasie 1:25.17. Bieg ukończyło 521 osób.