Lekkoatletyka > Trzy medale w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Małgorzata Hołub.
Małgorzata Hołub. Fot. Jacek Wójcik
Na arenach 15. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich - Małopolska 2009 od piątku o medale walczyli lekkoatleci. Zawody na stadionie AWF im. Bronisława Czecha w Krakowie rozpoczęły się znakomicie dla lekkoatletów z regionu koszalińskiego. W biegu na 100 metrów nasze sprinterki zdobyły dwa najcenniejsze medale.

Po złoto sięgnęła 16-letnia wychowanka Iskry Białogard Natalia Podlaszczak. Podopieczna trenera Przemysława Dunaja w eliminacjach uzyskała najlepszy czas 12,12 sekundy będący jej rekordem życiowym. W finale pobiegła minimalnie wolniej (12,16 s), ale i tak wystarczyło to do zwycięstwa. Bardzo dobrze spisała się również Ayla Kisiel z KL Bałtyk Koszalin. W eliminacjach sprinterka, której trenerem jest Zbigniew Maksymiuk, uzyskała wynik 12,26 s, a w finale poprawiła się o jedną setną, co dało jej srebrny medal.

W drugim dniu zawodów na podium stanęła Małgorzata Hołub z Bałtyku. Najpierw w eliminacjach na 400 m wygrała w czasie lepszym od rekordu życiowego 55,93 s. W biegu finałowym ponownie poprawiła życiówkę (55,68 s), ale jeszcze szybciej pobiegły Magdalena Gorzkowska z MKS MOSM Bytom (55,37 s) i Justyna Święty z MKS SMS Victoria Racibórz (55,55).