Lekkoatletyka: weterani z Koszalina zdobyli 20 medali Mistrzostw Polski

Na drugim stopniu podium Tadeusz Miąsek.
Na drugim stopniu podium Tadeusz Miąsek. Fot. archiwum
W hali Centralnego Ośrodka Sportu Spale odbyły się 18. Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów w lekkiej atletyce po patronatem prezesa PZLA Jerzego Skucha. Sześcioosobowa ekipa TKKF Koszalin zdobyła łącznie 20 medali (9 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe).

Podczas MP ustanowiono 32 nowe rekordy Polski. Dwa z nich pobił zawodnik z Koszalina, Kazimierz Bułczyński (na 200 i 400 m).

K. Bułczyński zdobył cztery złote medale w kategorii wiekowej powyżej 75 lat. Wygrał biegi na 60, 200 i 400 metrów oraz pchnięcie kulą. Ponadto był drugi w biegu na 3000 m.

Pięć medali zdobył również Jerzy Krauze (kategoria M45). Najcenniejsze w biegu na 60 m ppł i w skoku o tyczce. Oprócz tego srebrny w biegu na 200 m oraz brązowe na 60 m i w skoku wzwyż.

Prezes TKKF Koszalin Arkadiusz Kozak (M35) wywalczył dwa złote medale w biegach na 1000 i 3000 metrów. Złoty medal przywiozła ze Spały również jedyną kobieta w ekipie, Lucyna Bogacka. W kategorii powyżej 45 lat wygrała rywalizację sprinterek na 60 m. Ponadto dwukrotnie zdobywała srebrne medale w biegach na 200 m i 400 m.

Trzy medale zdobył Jan Suski (M55), który był drugi w trójskoku oraz skoku wzwyż oraz trzeci na 60 m ppł. Tadeusz Miąsek (M65) został srebrnym medalistą na 60 m ppł i brązowym na 200 m.