Lekkoatletyka > Weterani z medalami

Henryk Chudy.
Henryk Chudy. Fot. Jacek Wójcik
Podczas Maratonu Ekologicznego pamięci Tomasza Hopfera rozegrano Mistrzostwa Polski weteranów. Medale zdobywali zawodnicy z naszego regionu.

Klasyfikację open maratonu wygrali Tomasz Drąg z Klubu Maratończyka Truchcik z Łubianki z czasem 2:27.49 i Arleta Meloch z Grudziądza z czasem 2:44:16. Na siódmym miejscu minął metę Ryszard Zaborski (Orkiestra Sił Powietrznych Koszalin), który dystans 42 km i 195 m pokonał w 2 godziny, 39 minut i 23 sekundy. Jako dwunasty linię mety przekroczył Grzegorz Antosik z KB Bryza Postomino. Jego wynik to 2:44.33.

W ramach Maratonu Ekologicznego rozegrano 23 Mistrzostwa Polski Weteranów i 5 Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w biegu maratońskim. Po srebrny medal w kategorii M6 (50-54 lata) sięgnął Henryk Chudy z KS Olszewski i Synowie Sławsko (czas 2:59.57). W grupie M7 (55-59 lat) również drugi był Zbigniew Malinowski ze Stowarzyszenia Przyjaciół Kołobrzegu (3:01.13). W klasyfikacji MP dziennikarzy pierwszą lokatę wśród pań wywalczyła Grażyna Chudy, biegająca w barwach KS Olszewski i Synowie z wynikiem 3:28.44.