Lekkoatletyka: Wojciech Pismenko przebiegł ponad 130 kilometrów

Wojciech Pismenko.
Wojciech Pismenko. Jacek Wójcik
Wojciech Pismenko (Agnes Świdwin/KL Bałtyk Koszalin) zajął trzecie miejsce w biegu 12-godzinnym w Rudzie Śląskiej.

W zawodach, które były pierwszymi Mistrzostwami Śląska, świdwinianin pokonał dystans 130 kilometrów i 884 metry. Wśród 67 uczestników triumfował Białorusin Wadim Budnik - 136,086 km przed Marcinem Sieją (Agros Żary) - 132,849 km. Na 14. miejscu uplasował się Jacek Schmidt (JW 1640 Koszalin) z wynikiem 117,132 km.

Dodajmy, że W. Pismenko przygotowuję się do startu w Mistrzostwach Świata w biegu dobowym (12-13 maja we francuskim Bive).