Lekkoatletyka: Zbigniew Malinowski mistrzem wśród weteranów

Zbigniew Malinowski
Kołobrzeski ultramaratończyk przed startem w legendarnym biegu Badwater w Dolinie Śmierci został mistrzem kraju weteranów w biegu maratońskim.

Przeprowadzony w Lęborku po raz 23. Międzynarodowy Maraton Ekologiczny Pamięci Tomasza Hopfera miał rangę mistrzostwa Polski weteranów, dziennikarzy i Wojska Polskiego. Zbigniew Malinowski ukończył bieg na dystansie 42 km i 195 m z czasem 3:00.13 i zajął 44. lokatę w klasyfikacji generalnej. W swojej grupie wiekowej M60 kołobrzeżanin okazał się zdecydowanie najszybszy (następnego pokonał o niemal 9 minut!) i tym samym wywalczył złoty medal.

W Lęborku wystartowało w sumie 466 zawodników, z czego maraton ukończyło 413 zawodników. Łukasz Leszczyłowski z Zieleniewa zajął 105. pozycję z czasem 3:18.05, Grzegorz Augustyniak (Kołobrzeg) był 201. z wynikiem 3:42.55, a Stanisław Okoń (KB Wygan Kołobrzeg) z czasem 4:22.55 uplasował się na 333. miejscu. Lęborski maraton wygrali Kenijczyk Philemon Kipchilat (2:25.50) i Węgierka Tunde Szabo (2:47.49).

Z. Malinowskiego przed najważniejszym w tym sezonie startem w USA czeka jeszcze 5 lipca udział w imprezie pn. Goral Maraton w okolicy Istebnej (dystans 50 km). Później leci za Atlantyk na jeden z najbardziej morderczych biegów na świecie, słynny ultramaraton Badwater w Dolinie Śmierci. Do pokonanie będzie 135 mil (tj. 217 kilometrów). Start 21 lipca.