Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lektury i spotkania z pisarzami. Oczywiście, bez wychodzenia z domu

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
pixabay.com
Zamknięte biblioteki to brak dostępu do szkolnych lektur? To nie będzie uczniowska wymówka! Portal lektury.gov.pl pozwala czytać lektury szkolne w wersji cyfrowej. Za darmo!

Serwis lektury.gov.pl pozwala pobierać przez Internet lektury szkolne i słuchać ich wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą aplikacji mobilnej lub bezpośrednio przez przeglądarkę internetową. Projekt powstał przede wszystkim z myślą o uczniach i studentach, ale wszyscy chętni mogą przypomnieć sobie najważniejsze dzieła literatury polskiej i światowej. Na liście lektur jest ponad 650 pozycji.

Do biblioteki cyfrowej możesz też zajrzeć pod adresem wolnelektury.pl. 170 darmowych ebooków znajdziesz też na stronie www.publio.pl. Ciekawą propozycją dla książkowych moli jest oferta Chmury Czytania (www.chmuraczytania.pl). „Mobilne media – laptopy, tablety, e-czytniki, smartfony czy odtwarzacze mp3 – niosą książkę za czytelnikiem, z czytelnikiem” – czytamy w serwisie. W katalogu polska i światowa proza i poezja, ale też książki w oryginalnych wersjach językowych do czytania i słuchania.

Dostęp do ebooków i audiobooków bez wychodzenia z domu oferuje wiele sklepów i serwisów internetowych. I tak biblioteka cyfrowa i wypożyczalnia e-booków umożliwiająca wypożyczanie książek w formatach elektronicznych za pośrednictwem internetu działa pod adresem IBUK.pl. Pięć ebooków w abonamencie na miesiąc kosztuje 19,90 zł. Oferty i ceny są zróżnicowane. Z kolei za niespełna 33 zł legimi.pl proponuje nielimitowany dostęp do zbioru ebooków. Tu też są różne opcje cenowe.

A jeśli tęsknisz za spotkaniami autorskimi z ulubionymi pisarzami, do końca tygodnia możesz posłuchać ich z domu. To z kolei inicjatywa Stowarzyszenia Unia Literacka, zrzeszającego polskich pisarzy. Bezpłatne spotkania online są transmitowane w mediach społecznościowych – na stronach autorów od 16 do 20 marca o godz. 18. Przez trzy kwadranse poszczególni autorzy będą czytali rzeczy stare i nowe, rzadkie cymesy i nagradzane bestsellery, a nawet książki jeszcze niepublikowane.

Kogo możesz "zaprosić" do domu?

- poniedziałek, 16 marca, Zygmunt Miłoszewski (facebook.com/Zygmunt.Miloszewski)
- wtorek – Magdalena Grzebałkowska (facebook.com/magda.grzebalkowska)
- środa – Jacek Dehnel (facebook.com/jacek.dehnel)
- czwartek – Urszula Zajączkowska (facebook.com/ula.zajaczkowska.9)
- piątek – Michał Rusinek (facebook.com/mmrusinek)

Czego będzie można posłuchać? Grzebałkowska wybierze ciekawy reportaż, Zajączkowska fragmenty swej książki „Patyki, badyle”, Dehnel zaprosi na "Ale z naszymi umarłymi", powieść o tajemniczym wirusie narodowej zombifikacji, a Rusinek poczyta „Wierszyki domowe”.

- Znajdziecie w nich niezwykłe historie zwykłych przedmiotów i pomysły na zabawę tym wszystkim, co składa się na dom – zapowiada Michał Rusinek.

Od poniedziałku ograniczone funkcjonowanie instytucji w Koszalinie

Koronawirus w Koszalinie i woj. zachodniopomorskim. Raport o najnowszych informacjach dotyczących wirusa w regionie

Czy na pewno wiesz, jak chronić się przed koronawirusem SARS-CoV-2? Mycie i dezynfekcja dłoni, niedotykanie twarzy, unikanie osób z objawami infekcji, dużych skupisk ludzi i podróży w określone rejony świata mogą nie wystarczyć!Sprawdź, jakie źródła zakażenia można łatwo przeoczyć – w tych 10 sytuacjach proponujemy zmianę zachowania na takie, które zwiększa bezpieczeństwo.

Jak nie zarazić się koronawirusem? Sprawdź, kiedy możesz nie...

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję. W środę 11 marca WHO dotychczasową epidemię koronawirusa, nazwała pandemią! Trwa ona do dziś. Przedstawiamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), które koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. Poniższa galeria przedstawia 10 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić Cię przed infekcją!

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Zobacz także Piotr Jedliński, prezydent Koszalina o kolejnych decyzjach w związku z zagrożeniem koronawirusem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo