Leśna Piątka 2019. Kolejny bieg już w czwartek

Joanna Krężelewska
Radek Koleśnik
Aż 607 biegaczy stanęło w kwietniu na mecie drugiej edycji Leśnej Piątki. Trzeci bieg sezonu wystartuje 9 maja o godz. 19. Po czip trzeba zgłosić się wcześniej!

Start i meta tego niesamowicie popularnego biegu wytyczone zostały na parkingu leśnym zaczynającym ścieżkę edukacyjną Nadleśnictwa Karniesze-wice przy ul. Słupskiej w Koszalinie (po prawej stronie, jadąc w kierunku miejscowości Kłos). Czas pokonania 5-kilometrowej trasy nie ma większego znaczenia.

- Choć go mierzymy, czekamy do samego końca i szykujemy wyjątkowe oklaski dla tego, kto najdłużej rozkoszował się leśną trasą - zapowiada Michał Bieliński, organizator imprezy.

Za nami drugi bieg z tegorocznego cyklu Leśnej Piątki. W czwartkowe popołudnie na starcie stanęło ponad 600 uczestników.

Leśna Piątka 2019. Kolejny bieg za nami [ZOBACZCIE ZDJĘCIA]

Na stronie 5.biegnijmy.pl możecie dopisywać się do listy uczestników. Na każdego czekają indywidualne numery startowe. Możecie je pobrać i wydrukować.

Pierwsza Leśna Piątka towarzyszyła 13 stycznia Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Druga odbyła się 25 kwietnia. Kolejne terminy: 9 maja, 13 czerwca oraz 12 września.

26 kwietnia wystartowała Leśna Piątka 2018. Na starcie jak zwykle pojawiły się tłumy biegaczy. Zobaczcie zdjęcia i wideo.

Leśna Piątka 2018 w Koszalinie. Tłumy biegaczy na staracie [...

Dodatkowe edycje specjalne odbędą się 2 czerwca (PIKUŚ) oraz 22 czerwca (ULTRA).