Leśne dukty im niestraszne. Kolarze z regionu w czołówce

Krzysztof Marczyk
Udane występy naszych zawodników podczas wyścigu przełajowego w okolicach Barwic i Luboradzy.

Podczas startu w ramach piątego etapu Zachodniej Ligi MTB z dobrej strony pokazał się Jan Dymecki. Urodzony w 1948 roku kolarz z Czaplinka zajął 1. miejsce w kategorii wiekowej M7. Reprezentujący klub Rowerowy Połczyn-Zdrój Dystans mini o długości 32 kilometrów przejechał w czasie 1:57:19. W klasyfikacji open Dymecki zajął 33. miejsce na 124 zawodników, którzy ukończyli zmagania.

Nie brakowało w nich innych kolarzy z regionu, którzy również mocno zaznaczyli swoją obecność. Marcin Hemperek (Stowarzyszenie Rowerowy Szczecinek) zajął 5. miejsce w ogólnej klasyfikacji, na metę przybywając w czasie 1:39:20 (1. miejsce w swojej kategorii wiekowej). Jego klubowy kolega, Jarosław Kuchta, uplasował się na 13. pozycji (1:42:30, 3. miejsce w swojej grupie wiekowej). Trasa między Barwicami, a Luboradzą była zróżnicowana i urozmaicona, a przewyższenia sięgały nawet 900 metrów.

Szósty etap Zachodniej Ligi MTB odbędzie się 21 maja w Rzepinie. Jest to także drugi etap Pucharu Województwa Lubuskiego w kolarstwie górskim organizowanego z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.