Głos Koszaliński

Leśnicy z Nadleśnictwa Tychowo uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą celebrowaną przez Biskupa Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Księdza Krzysztofa Włodarczyka oraz kapłanów Parafii

Nadleśnictwo Tychowo

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/18] Następne

Leśnicy z Nadleśnictwa Tychowo uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą celebrowaną przez Biskupa Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Księdza Krzysztofa Włodarczyka oraz kapłanów Parafii Tychowskiej.

Podczas spotkania został odczytany list intencyjny przesłany przez minister Małgorzatę Golińską, która podkreśliła jak ważne jest oddanie leśników w budowaniu historii naszego kraju: Dzięki tym ludziom, ich działaniom i oddaniu sprawie, Polska może obchodzić w 2018 roku 100-lecie swojego powrotu na mapę wolnych państw świata. Polska jest dumna ze swojej historii, a dzięki poprzednim pokoleniom Polaków, my dzisiaj możemy z nadzieją patrzeć w przyszłość - napisała Pani Minister Małgorzata Golińska.

Jednym z punktów była prelekcja dr. Pawła Skubisza – Dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie, który przypomniał zebranym trudną historię Polski od czasu I rozbioru do momentu odzyskania niepodległości w 1918 roku. Po wykładzie wszyscy uczestnicy udali się do lasu, gdzie odbyło się uroczyste sadzenie 100 dębów na 100-lecie odzyskania niepodległości.

Piękna pogoda, szum drzew dookoła oraz jesienna aura sprzyjała wspólnym rozmowom oraz refleksjom nad trudem walki jaką stoczyli nasi przodkowie abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju.

Po posadzeniu 100 dębów nastąpiło odsłonięcie obelisku pamięci dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W uroczystościach udział wzięli zaproszeni goście m.in. dyrektor RDLP w Szczecinku, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, służb mundurowych, organizacji pozarządowych, oświaty oraz wiele znakomitych osobistości.

Zobacz także Festiwal dyni w Radaczu


Polecamy