Rajmund Wełnic
Łukasz Smulczak na mecie ultramaratonu Pomorska 500
Łukasz Smulczak na mecie ultramaratonu Pomorska 500 archiwum
Łukasz Smulczak, leśnik ze Szczecinka, pokonał jeden z najbardziej wymagających ultramaratonów w Polsce – Pomorską 500.

Trasa rowerowa liczyła ponad 500 kilometrów, które należało pokonać w w maksymalnie 80 godzin. Dokonał tego Łukasz Smulczak, leśnik z Nadleśnictwa Szczecinek, który ukończył swój pierwszy ultramaraton Pomorska 500 nazywany „piekłem Północy”.

Ponad 500 kilometrów trasy wiodło Pomorskim Wododziałem przez pola, łąki i lasy Pomorza od Zalewu Szczecińskiego do Zatoki Gdańskiej. Trasa wyznaczona była w ten sposób, by zawodnicy pokonując cały dystans ani razu nie przejeżdżali przez jakąkolwiek rzekę. Jeden z odcinków trasy wiódł także przez lasy szczecineckiego nadleśnictwa.

Na pokonanie tej trasy był limit czasowy (80 godzin), nie można było także korzystać z żadnego wsparcia z zewnątrz - był tylko zawodnik, rower i trasa. Każdy, kto ukończył tę trasę jest zwycięzcą...

Aktualizacja: za Stowarzyszeniem Rowerowy Szczecinek uzupełniamy, że trasę ultramaratonu pokonała jeszcze 5 innych mieszkańców Szczecinka: Paweł Antoniak, Dąbkowski Łukasz (Schneider Electric MTB Team), Mariusz Garsztka (MTB Telzas Team), Piotr Grenda (MTB Telzas Team), Adrian Wołyński (MTB Telzas Team).

Mieli do pokonania 500 km od Zalewu Szczecińskiego do Gdańska. Należy zmieścić się w limicie 80 godzin, a kto pierwszy wygrywa. Wystartowało 441 zawodników. Na mecie sklasyfikowano 347 zawodników.