Grzegorz Bawół
Andrzej Banas
SKOKI NARCIARSKIE. Pięciu Polaków zapunktowało na Vogtland Arenie (HS140) w Kligenthal podczas konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Najlepiej spisał się Aleksander Zniszczoł, który zajął siódme miejsce. Wygrał lider cyklu Sondre Ringen.

Do serii finałowej awansowali Aleksander Zniszczoł (6. miejsce), Kelemen Murańka (8.), Jan Habdas (15.), Maciej Kot (17.) i Andrzej Stękała (27.) Jako jedyny awansu nie wywalczył Klemes Joniak, który ze skokiem na 108,5 metra zajął 49. lokatę. Liderem był Anders Fannemel, przed Ringenem i Francisco Moerthem.

W II serii Polacy oddali mieszane skoki. Zniszczoł uplasował się najwyżej, ale spadł na 7. pozycję. Murańka natomiast spadł aż o 9 miejsc (18.), a Kot o 7 (24.). Niżej zawody zakończył również Habdas, który był 19. Swoją pozycję poprawił tylko Stękała, któy awansował z 27. na 23. miejsce.

W finale zaatakował Ringen, który wylądował na 135 metrze. Lider Letniego Pucharu Kontynentalnego wygrał przed Michaelem Hayboeckiem oraz Kristofferem Eriksenem Sundalem. Fannemel ostatecznie był czwarty,

Ringen (334 pkt.) umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji Letniego Pucharu Kontynentalnego. Norweg wyprzedza Hayboecka (260 pkt.) oraz Fannemela (246 pkt.). Zniszczoł (176 pkt.) jest piąty, a dziesiąte miejsce zajmuje Klemens Murańka (112 pkt.).