Lider Swarzędz za silny. Koszykarki KSKK Koszalin zagrają o brąz

W sobotę poznaliśmy finalistów rozgrywanych w Koszalinie mistrzostwa Polski U13 koszykarek.

W pierwszym półfinale gospodynie turnieju, koszykarki KSKK Koszalin uległy Liderowi Biofarmowi Swarzędz 58:71. Pierwsza kwarta i większa część drugiej były wyrównane. W końcówce drugiej zespół ze Swarzędza wypracował 7-punktową przewagę (31:24), z czego koszalinianki przed zmianą stron urwały 2 pkt.

Początek trzeciej kwarty należał do Lidera. W 24. minucie powiększył przewagę do 13 pkt (41:28), a w 27. dołożył do niej jeszcze 3 pkt (48:32). Na ostatnie 10. minut meczu zawodniczki KSKK wychodziły przy wyniku 39:52. Za chwilę - po serii 7:0 - przegrywały tylko 46:52, a w 34. min - 50:55. Niestety, od tego momentu na parkiecie dominował zespół Lidera. Po serii 12:0 odskoczył na najwyższą w meczu różnicę 17 pkt (67:50) i nie dał sobie wyrwać wygranej.

KSKK Koszalin - Lider Biofarm Swarzędz 58:71 (16:18, 10:13, 13:21, 19:19)
KSKK: Janaczyk 25, Łasecka 4 (13 zbiórek), Woźniak 4, Kurenda 2, Głowala 0 - Derlińska 10, Dziadul 8, Ostaszewska 3, Sysak 2, Cieślak 0, Gąsiorek 0.
Lider: Chmielewska 20 (16 zb., 7 asyst), Michalak 9, Gomulak 6, Kozielczyk 0, Rogowy 0 - Mróz 21 (13 zb.), Trząsalska 10, Cimińska 5, Bieżyńska 0, Kamińska 0, Sakowska 0, Woźniak 0.

W drugim półfinale Basket 4Ever Ksawerów uległ Ślęzie Roof Renovation Wrocław 53:77 (11:16, 12:21, 14:21, 16:19). Rozegrano także mecze o niższe lokaty. Piątek miejsce w MP zajął UKS Lotnik Wierzawice, po pokonaniu Basketu Fred Kielno 66:57, a w meczu o 7. miejsce UKS Trójka Żyrardów wygrała z Olimpią Wodzisław Śl. 63:52.

W niedzielę o godz. 10.30 mecz o 3. miejsce KSKK - Basket 4Ever. Finał Lider - Ślęza rozpocznie się o 13.00. Mecze w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich.